Grammy 2016. Lady Gaga składa hołd Bowiemu. Przed występem łzy, potem... "Tylko ona mogła to zrobić"

Lady Gaga wielokrotnie deklarowała się jako fanka zmarłego na początku stycznia artysty. Na gali Grammy 2016 zaprezentowała specjalny występ poświęcony Bowiemu.

Lady Gaga , wśród swoich największych inspiracji muzycznych, Bowiego wymienia już od początku kariery. W zeszły weekend zrobiła sobie nawet tatuaż z twarzą muzyka. Na poniedziałkowej gali Grammy 2016 zaśpiewała jego największe przeboje. Występ miał wyjątkową oprawę -  przy pierwszym utworze, "Space Oddity",na twarzy wokalistki pojawił się charakterystyczny makijaż z błyskawicą.

embed

Gaga wielokrotnie zmieniała kostiumy inspirowane artystą, wykonała elementy choreografii z jego teledysków, na scenie dołączył do niej też legendarny gitarzysta i współautor wielu hitów Bowiego, Nile Rodgers.

Efektowny występ zebrał bardzo pozytywne recenzje w mediach.

To było niesamowite, nadzwyczajne - ocenił "Rolling Stone".
Ten występ udowodnił, że w świecie współczesnej muzyki, nie było lepszej osoby do oddania hołdu Davidowi Bowiemu - stwierdził "Time".

Występ na Grammy kosztował wiele emocji samą artystkę. Na Instagramie pokazała nagranie z garderoby. W tle słychać utwór "Blackstar" z ostatniej płyty Bowiego. Gaga nie mogła opanować łez (wideo wyżej).

EK

Więcej o: