Kuba Wojewódzki wyśmiewa Make Life Harder: Żarty jak po zażyciu Stoperanu. Ich odpowiedź jeszcze ostrzejsza

Kuba Wojewódzki jest stałym bohaterem żartów założycieli satyrycznej strony na Facebooku, Make Life Harder. W ostatnim odcinku swojego show, wspólnie z zaproszonymi gośćmi z kabaretu Ani Mru Mru, w mocnych słowach skrytykował poziom żartów chłopaków. Ich odpowiedź na Facebooku była jeszcze bardziej dosadna.

Projekt Make Life Harder powstał jako odpowiedź na lifestyle'owego bloga Kasi Tusk. Maciej i Lucjan szybko zaczęli zdobywać popularność, a ich wpisy stały się odpowiedzią nie tylko na filozofię życiową specjalistki od mody, ale też komentarzem do absurdów polskiej rzeczywistości (i nie tylko). Internetowi satyrycy często poświęcają uwagę osobom publicznym, a na ich dyżurnego "ulubieńca" wyrósł Kuba Wojewódzki , do którego w 2012 roku napisali nawet list otwarty , nazywając go "leśnym dziadkiem", na którego "mordę nie mogą już patrzeć".

Gospodarz popularnego show postanowił rozprawić się ze swoimi internetowymi nemezis w ostatnim odcinku programu w tym sezonie. Pretekstu dostarczyli mu zaproszeni goście - członkowie kabaretu Ani Mru Mru, którym też nie raz "oberwało" od Make Life Harder. Wojewódzki w ostrych słowach ocenił poziom humoru Macieja i Lucjana.

Dla mnie oni reprezentują taki poziom, jakby, mówiąc kolokwialnie, przedawkowali Stoperan - ocenił Wojewódzki, wydając przy tym odgłosy jak przy wizycie w toalecie.
Do mnie to nie trafia. Żarty na siłę. Mnie to nie śmieszy w ogóle, natomiast moją córkę, która ma 15 lat, już tak - dodał Michał Wójcik z Ani Mru Mru.

Kuba Wojewódzki i Ani Mru MruKuba Wojewódzki i Ani Mru Mru TVN/X-News TVN/X-News

Wojewódzki przyznał, że dał chłopakom z Make Life Harder szansę i zmierzył się z wydaną przez nich książką.

Próbowałem przeczytać. Czekałem na żart, czekałam, patrzę, obwoluta - stwierdził.

Do dyskusji włączył się również Marcin Wójcik, który przyznał, że zdaje sobie sprawę, że kabaret Ani Mru Mru jest obiektem żartów internetowego duetu.

Jak oni jadą po Was i po mnie to jest ok, ale niech oni mają odwagę pokazać ryje - wtrącił się gospodarz programu.
Oni nie są dla nas konkurencją. Co oni robią poza pisaniem i robieniem śmiesznych filmików? Nie przyjadą do domu kultury w Zawierciu i nie pokażą tego filmiku. Tu chodzi o kontakt na scenie z żywą publicznością. Pod tym względem nie są dla nas konkurencją - skomentował Wójcik.

Make Life Harder.Make Life Harder. fot. screen Facebook

fot. Facebook.com/MakeLifeHarder

Przywołani do tablicy, wystosowali obszerny komentarz na Facebooku Make Life Harder.

Doszły nas słuchy, że wczoraj pan Kuba Wojewódzki w swoim przebojowym programie razem z kolesiami z Ani Mru-Mru ciągnęli z nas łacha. Powiedzmy to jeszcze raz: KUBA WOJEWÓDZKI RAZEM Z KABARETEM ANI MRU MRU ŚMIALI SIĘ Z MAKE LIFE HARDER. Moglibyśmy ten wpis tutaj zakończyć i to i tak byłaby nasza najzabawniejsza notka, ale sytuacja, w której czterech sparciałych, 50-letnich leśnych dziadków w telewizji (telewizja to jest to duże, czarne pudło w domu waszych rodziców) śmieje się z Internetu, wydaje nam się tak nierealna, że nie możemy sobie darować - zaczęli wpis.

W kolejnych akapitach odnoszą się zarzutów Wojewódzkiego, nie szczędząc mu złośliwych uwag.

Pan Wojewódzki mówił także, że przeczytał naszą książkę i nie znalazł w niej ani jednego żartu. A to dziwne, bo przecież na stronie 150. jest bardzo zabawny fragment o tym, że "władze Trójmiasta w tym roku przygotowały specjalne lądowisko dla ego Wojewódzkiego, dzięki czemu unikniemy sytuacji sprzed roku, kiedy ego Wojewódzkiego, podchodząc do lądowania, zderzyło się z boeingiem 737, zabijając 350 osób". Przecież to o Panu. Jak mógł Pan to przegapić? To mogą być pierwsze objawy Alzheimera, zaczynamy się martwić.

Internetowy duet w kolejnej części wpisu przypomina, że swoje twarze pokazali w internecie dwa miesiące temu, ale prowadzącego i kabareciarzy mogło to ominąć, bo, jak piszą, "w internecie pewnie głównie sprawdzają pocztę i obczajają konta na Myspace". Dodają również, że wspomniany przez Wójcika dom Kultury w Zawierciu nie jest ich targetem.

Podsumowując. Panowie, nam to nawet schlebia, że w telewizyjnym prime time licytujecie się o to, dla którego z was bardziej nie jesteśmy konkurencją. Jak dla nas możecie dalej odpi***alać manianę na Mazurskiej Nocy Kabaretowej i bawić do łez naszych dziadków. Możecie opowiadać dowcipy o policjantach w domu seniora w Zawierciu, a Pan Kuba może się dalej ubierać w Zara Kids i udawać, że jest głosem młodego pokolenia. Mamy to w dupie. Ale pogódźcie się z tym, że świat poszedł naprzód, poczucie humoru się zmieniło i Internet to nie jest już piaskownica, w której dzieci lepią babki z gówna - kończą wpis.

Duet Make Life HarderDuet Make Life Harder Facebook.com/MakeLifeHarder Facebook.com/MakeLifeHarder

Przeważająca część internautów poparła argumenty Macieja i Lucjana z MLH.

Jak zawsze w punkt.
Tym razem było ostro. Ale 100% racji.

Pojawiły się też jednak głosy sugerujące, że internetowi gwiazdorzy za bardzo dali się ponieść emocjom i zgubili dystans, z którego słyną.

Nie spinajcie się tak.
Dziwi mnie wasz brak dystansu.
Oczekuję od Was większego dystansu. Pojazd za pojazd - ok. Ale trochę ten post za bardzo kipi ugodzoną emocją, a to przejaw jakiegoś kompleksu - niesłusznego kompleksu! Książka i większość postów bawią niczym Drozda in his prime, dlatego nie obrażajcie się na jakieś pierwsze publiczne lincze od pokrzywdzonych.. please?!

Wpis Make Life HarderWpis Make Life Harder Facebook.com/MakeLifeHarder Facebook.com/MakeLifeHarder

Kuba Wojewódzki i Ani Mru MruKuba Wojewódzki i Ani Mru Mru TVN/X-News TVN/X-News

A co Wy myślicie o całym zamieszaniu?

Przeczytaj przewrotny poradnik życia wg Make Life Harder >>

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.