"Milionerzy". Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Tarkowskiego i Soderbergha? - odpowiedź na pytanie

W ostatnim odcinku "Milionerów" pojawiło się pytanie dotyczące filmowych adaptacji znanych powieści. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

W 290. odcinku "Milionerów" uczestnik programu musiał zmierzyć się z pytaniem z zakresu kinematografii i literatury. Za poprawną odpowiedź mężczyzna mógł zgarnąć aż 250 tysięcy złotych. Jak poradził sobie z pytaniem? Czy zdobył 250 tysięcy i otworzył sobie drogę do najwyższej wygranej w programie?

Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Andrieja Tarkowskiego i Stevena Soderbergha?

A. "Procesu" Kafki

B. "Doliny Issy" Miłosza

C. "Lodu" Dukaja

D. "Solaris" Lema

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Dwie najważniejsze adaptacje której powieści to dzieła Andrieja Tarkowskiego i Stevena Soderbergha?

Uczestnik programu przyznał, że ma swój typ, ale nie chce się nim dzielić. Poprosił o koło ratunkowe w postaci pytania do publiczność. Zgromadzenie w studiu zdecydowanie postawili na odpowiedź D - "Solaris" Lema. Na ten wariant postawiło 49 proc. osób, 35 proc. wybrało odpowiedź B, 10 proc. odpowiedź C i 5 proc. wariant A.

Uczestnik programu odrzucił odpowiedź A oraz B. Po krótkim namyśle zdecydował się zaznaczyć odpowiedź D - "Solaris" Lema.

Wariant D to poprawna odpowiedz. Udało się, uczestnik programu zdobył 250 000 zł i otworzył sobie drogę do walki o pół miliona. Zarówno Andriej Tarkowski, jak i Steven Soderbergh stworzyli filmowe adaptacje najpopularniejszej powieść Stanisława Lema. Pierwsza rosyjskojęzyczna powstała w 1972 r., a druga amerykańska trzydzieści lat później (w 2002 r).

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza, jak była przezywana w dzieciństwie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.