Czesław Michniewicz kpi z nowego trenera. "Jakieś baraże do wygrania? Telefon milczy"

Czesław Michniewicz w 2022 roku był selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej, którą prowadził podczas Mistrzostw Świata 2022. Jak widać ostatni mecz Polaków z Czechami nie spodobał mu się (jak większości fanów) do tego stopnia, że postanowił... zakpić z trenera.

Czesław Michniewicz to polski bramkarz, który w czasie swojej kariery występował w takich klubach jak: Ossa Biskupiec Pomorski, Bałtyk Gdynia, Polonia Gdańsk i Amice Wronki. W barwach tego ostatniego zaliczył dziewięć występów w ekstraklasie, występował także w meczach o Superpuchar Polski, Puchar Polski i Puchar Ligi Polskiej w sezonie 1999/2000. Po latach został selekcjonerem polskiej drużyny.

Zobacz wideo Lewandowski: Potrzebna jest cierpliwość. Widać światełko w tunelu

Czesław Michniewicz nie jest zachwycony meczem. Kpi z trenera

O kłopotach polskiej reprezentacji mężczyzn w piłce nożnej mówi się dużo. Choć problemy zaczęły się znacznie wcześniej, największy spadek formy notowany jest na ostatnie kilka lat. W 2021 roku dowodzącym polskim zespołem został Portugalczyk Paulo Sousa. Później dowodził właśnie Michniewicz, ponieważ Sousa odszedł z reprezentacji w atmosferze świątecznego skandalu. W 2023 roku polską reprezentację na swoje barki wziął również Portugalczyk, Fernando Santos. Ten również odpuścił i finalnie trenerem został Michał Pobierz.

Nie da się ukryć, że Michniewicz miał największe sukcesy od wielu lat jeśli chodzi o prowadzenie polskiej reprezentacji. Doprowadził ją aż do 1/8 finału. Nic więc dziwnego, że ostatni mecz Polaków z Czechami, rozegrany na Stadionie Narodowym 17 listopada mu się nie spodobał. Zremisowaliśmy wówczas z rywalami 1:1. Michniewicz postanowił zakpić z Probierza. 

Jakieś baraże są do wygrania? Telefon na razie milczy - napisał.

Polscy selekcjonerzy. Górski wciąż górą

Selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn, w jej pierwszym oficjalnym spotkaniu międzynarodowym, był Józef Szkolnikowski. Trener pełnił tę funkcję zgodnie ze statutem PZPN jako Przewodniczący Wydziału Gier. W okresie międzywojennym najmocniejszą pozycję wśród selekcjonerów osiągnął Józef Kałuża, który prowadził reprezentację Polski w czasie jej największych do lat 70. sukcesów w turniejach międzynarodowych. Mężczyzna był również najdłużej pracującym selekcjonerem polskiej drużyny narodowej w historii (ponad siedem lat na tym stanowisku). Największe w historii sukcesy osiągnęli ze swoimi podopiecznymi Kazimierz Górski (srebrny medal mistrzostw świata za zajęcie III miejsca oraz złoty i srebrny medal igrzysk olimpijskich) oraz Antoni Piechniczek (srebrny medal MŚ za zajęcie III miejsca). Z kolei jedynym, który awansował z Polską zarówno na MŚ, jak i na ME jest Adam Nawałka. Więcej zdjęć Czesława Michniewicza znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA