Na Wspólnej, odc. 2553 - Monika w stanie oskarżenia

2553 odcinek "Na Wspólnej" przynosi kilka zwrotów akcji, które zaważą na dalszych losach bohaterów serialu. Maciek jest w ciągu narkotykowym; znajomi namawiają go, żeby ukradł jeszcze więcej lekarstw. Czy chłopak zostanie wreszcie przyłapany? Tymczasem Cieślikom zostaje odczytany raport pracownicy socjalnej - Monika i Damian są zdruzgotani jej werdyktem. Ponadto ktoś śledzi Agnieszkę: czyżby Darek zaczął mścić się na prawniczce?

Maciek przyłapany

Maciek jest w cugu; wciąż zażywa narkotyki, a jego koledzy tylko dodatkowo go podpuszczają. Chłopak decyduje się zdobyć więcej używek i włamuje się do kliniki Bergowej. Podczas gdy okrada byłą szefową, do środka wchodzą Zuza i Joanna. Maciek nie zamierza łatwo się poddawać – wręcz przeciwnie, w amoku rzuca się na Bergową. Żeby go unieszkodliwić, Zuza uderza go w głowę ciężkim wazonem.

Oskarżenie o przemoc

Monika i Damian otrzymują wezwanie na policję. Muszą tam wysłuchać druzgocącego raportu sporządzonego przez pracownicę opieki społecznej. Przedstawicielka uznała, że Monika znęca się nad Kajtkiem i stosuje wobec niego fizyczną i psychiczną przemoc. Cieślikom trzeba założyć niebieską kartę.

Cień Agnieszki

Agnieszka zauważa, że ktoś ją śledzi. Od razu dzieli się tym spostrzeżeniem z Rafałem – dochodzą do wniosku, że najprawdopodobniej stoi za tym Darek. Po południu prawniczka nie wytrzymuje presji – pod jej kancelarią znowu czeka jakiś człowiek. Olszewska dzwoni po Roberta, a ten od razu wkracza do akcji. Zobacz, co wydarzy się dalej w najnowszym odcinku „Na Wspólnej”