Rodzice księżnej Kate stracili fortunę. Mówi się o milionie funtów

Rodzice księżnej Kate od lat prowadzą swój biznes. Ubiegły rok, jak dla wielu przedsiębiorców, nie był dla nich łaskawy. Stracili ogromne pieniądze i skończyli na minusie.

Carole i Michael Middletonowie, rodzice księżnej Kate skończyli ubiegły rok na ujemnym bilansie. Ich firma poniosła straty w wysokości przekraczającej milion funtów. Ogromny wpływ miała pandemia koronawirusa, która spowodowała, że przez długi czas obowiązywały obostrzenia.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Rodzice księżnej Kate stracili duże pieniądze. Czym się zajmują?

Rodzice księżnej Kate nie pochodzą z arystokratycznych kręgów. Przed laty oboje pracowali w brytyjskich liniach lotniczych i tam się poznali. Michael był dyspozytorem lotów, z kolei Carole stewardessą. Po jakimś czasie zrezygnowali z pracy u kogoś i ponad 30 lat temu założyli wspólną firmę - Party Pieces. Od tamtej pory zajmują się produkcją i sprzedażą gadżetów imprezowych. W asortymencie znajdują się przybory na każdą okazję: urodziny, śluby, bankiety. U Middletonów można zamówić m.in. balony, jednorazowe naczynia, papierowe ozdoby, girlandy, świeczki czy kwiaty. Niestety pandemia odcisnęła swoje piętno, ponieważ przez długi czas nie można było organizować imprez i większych zgromadzeń. Biznes podupadł. Jednocześnie właściciele firmy zaprzeczają, aby straty miały coś wspólnego z brexitem.

W ciągu roku firma przygotowywała się do zakończenia okresu przejściowego i wyjścia Wielkiej Brytanii z jednolitego rynku. Umowa handlowa, która została uzgodniona, przyniosła nowe procesy w imporcie i eksporcie towarów, jednak firma nie odczuła znaczącego wpływu - czytamy w sprawozdaniu finansowym firmy.

W tym roku obostrzenia zostały poluzowane, znów można organizować imprezy, co być może pozwoli rodzicom księżnej Kate odbić się od dna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.