Księżna Camilla przyleciała do Polski na obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Siedziała tuż za Andrzejem i Agatą Dudą

Księżna Camilla reprezentowała brytyjską rodzinę królewską na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Podczas uroczystości siedziała tuż za parą prezydencką.

Byli więźniowie obozu koncentracyjnego, przedstawiciele 60 krajów i organizacji międzynarodowych oraz duchowni różnych religii przybyli do Oświęcimia z okazji obchodów wyzwolenia obozu koncentracyjnego. Na 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wzięła w nich udział także żona księcia Karola, księżna Camilla, która reprezentowała w Polsce brytyjską rodzinę królewską.

Księżna Camilla w Polsce

Księżnej Camilli zdarza się uczestniczyć w ważnych wydarzeniach samej, bez męża. Tym razem przybyła do Polski. Fotoreporterzy uchwycili ją jedynie w czasie oficjalnego spotkania w Oświęcimiu. Żona księcia Karola włożyła duży, czarny kapelusz i płaszcz w tym samym kolorze, który ozdobiła broszką. Zdjęcia z uroczystości znajdziecie w naszej galerii. 

Książę Karol nie mógł towarzyszyć żonie. W środę był w Jerozolimie na V Światowym Forum Holokaustu, na zaproszenie prezydenta Izraela, Reuvena Rivlina. Podczas tej wizyty książę Karol podjął szereg działań w imieniu rządu brytyjskiego. Przemówił do światowych przywódców i ostrzegł, że świat musi pozostać czujny. 

Nienawiść i nietolerancja wciąż czają się w ludzkich sercach, opowiadają nowe kłamstwa i szukają nowych ofiar - powiedział książę Karol w Izraelu.

Podczas dwudniowej podróży do Izraela odwiedził Jerozolimę i Betlejem.

DK

Dlaczego Andrzej Duda nie poleciał do Jerozolimy?

Więcej o:
Komentarze (13)
Księżna Camilla przyleciała do Polski na obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz
Zaloguj się
 • danutakaczmarek1

  Oceniono 9 razy 5

  To prezydent Kwaśniewski zorganizował 60 lecie wyzwolenia obozu w Oświęcimiu-Brzezince dużo i to dużo lepiej teraz było 21 reprezentacji państw w 2005 wzięły udział delegacje z ponad 40 państw - w tym prezydenci Polski Aleksander Kwaśniewski, Izraela - Mosze Kacaw, Rosji - Władimir Putin, wiceprezydent USA Dick Cheney oraz prezydenci Francji - Jacques Chirac i Niemiec - Hoerst Koehler,

 • konigin

  Oceniono 8 razy 4

  A rezydent spal. Wrzaski po remizach mecza jak cholera.

 • ganska

  Oceniono 4 razy 2

  A Duda komara przycina. Powinien w ostatnim rzędzie siedzieć, żeby obciachu nie robić.

 • boo-boo

  Oceniono 4 razy 2

  Doopa śpiąca królewna.

 • margot452

  Oceniono 6 razy 2

  A prezydent to śpi?!

 • six_a

  Oceniono 3 razy 1

  anżej odsypiał kaca, podtrzymywany przez żonę.

 • Anna Skowron

  0

  No i co z tego.. Ale artykuł tylko pis..... dzielec może takie brednie pisać

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 4 razy 0

  A po co ten 'koń który mówi' przyjechał do naszego Adriana Budynia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX