Księżna Camilla przyleciała do Polski na obchody 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Siedziała tuż za Andrzejem i Agatą Dudą

Księżna Camilla reprezentowała brytyjską rodzinę królewską na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Podczas uroczystości siedziała tuż za parą prezydencką.

Byli więźniowie obozu koncentracyjnego, przedstawiciele 60 krajów i organizacji międzynarodowych oraz duchowni różnych religii przybyli do Oświęcimia z okazji obchodów wyzwolenia obozu koncentracyjnego. Na 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wzięła w nich udział także żona księcia Karola, księżna Camilla, która reprezentowała w Polsce brytyjską rodzinę królewską.

Księżna Camilla w Polsce

Księżnej Camilli zdarza się uczestniczyć w ważnych wydarzeniach samej, bez męża. Tym razem przybyła do Polski. Fotoreporterzy uchwycili ją jedynie w czasie oficjalnego spotkania w Oświęcimiu. Żona księcia Karola włożyła duży, czarny kapelusz i płaszcz w tym samym kolorze, który ozdobiła broszką. Zdjęcia z uroczystości znajdziecie w naszej galerii. 

Książę Karol nie mógł towarzyszyć żonie. W środę był w Jerozolimie na V Światowym Forum Holokaustu, na zaproszenie prezydenta Izraela, Reuvena Rivlina. Podczas tej wizyty książę Karol podjął szereg działań w imieniu rządu brytyjskiego. Przemówił do światowych przywódców i ostrzegł, że świat musi pozostać czujny. 

Nienawiść i nietolerancja wciąż czają się w ludzkich sercach, opowiadają nowe kłamstwa i szukają nowych ofiar - powiedział książę Karol w Izraelu.

Podczas dwudniowej podróży do Izraela odwiedził Jerozolimę i Betlejem.

DK

Dlaczego Andrzej Duda nie poleciał do Jerozolimy?

Zobacz wideo