Suknia księżnej Diany sprzedana na aukcji. Kupiec "chciał zaskoczyć żonę" prezentem za setki tysięcy funtów

Od śmierci księżnej Diany minęło ponad 20 lat, jednak do dziś uważana jest za ikonę tylu. Nic więc dziwnego, że jej najsłynniejsze kreacje budzą tak duże zainteresowanie. W poniedziałek sprzedano jedną z nich i to za niemałą sumę.

W londyńskim domu aukcyjnym "Kerry Taylor" została wystawiona jedna z najsłynniejszych sukien księżnej Diany, która wpisała się w karty historii. Mowa o kreacji, w której Diana zatańczyła z Johnem Travoltą.

Suknia księżnej Diany sprzedana na aukcji

Wystawiona została długa, granatowa, odsłaniająca ramiona suknia, w której księżna Diana tańczyła razem z Johnem Travoltą podczas balu w Białym Domu w 1985 roku:

Doświadczenie jak z bajki - tak wówczas podsumował taniec John Travolta.

Suknię sprzedano za 290 tys. funtów. Dane nabywcy zostały utajone, ale możemy podejrzewać, że mieszka w Wielkiej Brytanii. Czemu? Przedstawiciele domu aukcyjnego cieszą się, że kreacja pozostanie w kraju. Kupujący zdradził również, że chciał zaskoczyć swoją żonę.

Kreacja księżnej Diany została zaprojektowana przez Victora Edelsteina. Projektant, tworząc suknię, inspirował się czasami wiktoriańskimi, stąd jej niepowtarzalny styl. Na początku kreacja była w kolorze bordowym, jednak na prośbę Diany została zmieniona na kolor granatowy.

Suknia księżnej DianySuknia księżnej Diany David Mirzoeff / *David Mirzoeff/Press Association/East News

Księżna Diana ceniona była nie tylko za swoje dobre serce i działalność charytatywną, ale również za wyjątkowe poczucie stylu. Dzięki temu do dziś jest ikoną, naśladowaną przez największe światowe gwiazdy. Przypomnijmy również, że jest idolką księżnej Kate, która wielokrotnie pokazywała się w kreacjach podobnych do stylu księżnej. 

Warto dodać, że w domu aukcyjnym "Kerry Taylor" zostały wystawione także inne kreacje księżnej, które również osiągnęły zawrotne ceny.

BO

Poniżej możecie zobaczyć sekrety księżnej Diany.

Zobacz wideo