Rubik apeluje, by pisać listy do papieża. A tu okropny hejt: Szum robi pani bez potomstwa. Jej reakcja zamknęła usta internautce

Anja Rubik od kilku lat jest jedną z naczelnych propagatorek edukacji seksualnej w Polsce. Napięta sytuacja wokół tego tematu skłoniła ją do wystartowania z kolejną akcją.

Anja Rubik zaczynała karierę jako modelka, ale od kilku lat realizuje się też jako aktywistka. Jeden z jej flagowych projektów to #SexEd, czyli akcja w ramach której promowana jest edukacja seksualna. W ostatnim czasie temat ten jest szczególnie gorący w Polsce. Rubik tym bardziej nagłaśnia więc bliską jej ideę.

Anja Rubik łączy siły z papieżem

O edukacji seksualnej wypowiada się ostatnio niemal każda osoba publiczna. Politycy partii rządzącej są jej przeciwnikami, mimo że specjaliści i uczeni seksuolodzy uważają takie lekcje za bardzo potrzebne. Głos w tej sprawie zabrał nawet sam papież Franciszek. Jak się okazuje, następca świętego Piotra jest zwolennikiem "obiektywnej edukacji seksualnej". Fakt wykorzystała Anja Rubik i wystartowała z nową akcją.

 
Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka, z prośbą by uświadomił i wyedukował polskich polityków nt. Edukacji Seksualnej i jak bardzo jest nam potrzebna - czytamy na profilu modelki na Instagramie.

Zdania internautów na temat najnowszej inicjatywy Anji Rubik są podzielone. Jeden z nich pozwolił sobie jednak na wyjątkowo chamski komentarz.

Najwięcej szumu w tym kraju robi pani nie mająca potomstwa. Ot.

Gwiazda nie pozostawiła komentarza bez odpowiedzi i szybko odpisała.

A co ma potomstwo z tym wspólnego? - spytała retorycznie.

W jej obronie stanęli inni internauci, którzy słusznie zauważyli, że seksualność nie zawsze musi iść w parze z posiadaniem potomstwa.

Myślicie, że akcja modelki przyniesie jakiś efekt?

Anja Rubik pokazała kulisy MET Gali. Bawiła się z Miley Cyrus:

Zobacz wideo