Bohater "Chłopaków do wzięcia" trafił do więzienia. Próbował zgwałcić swoją 79-letnią babcię. Mamy komentarz sędziego

Uczestnik programu "Chłopaki do wzięcia" usłyszał wyrok 3 lat więzienia. Pod wpływem alkoholu usiłował zgwałcić swoją babcię.

Na fali zainteresowania po śmierci Romana Paszkowskiego, media zaczęły śledzić losy innych uczestników programu "Chłopaki do wzięcia". Wyszło na jaw, że 29-letni Łukasz L. usiłował zgwałcić swoją 79-letnią babcię. Za to trafił do więzienia.

Łukasz L. usłyszał wyrok skazujący trzech lat pozbawienia wolności za usiłowanie zgwałcenia babci przy zastosowaniu przemocy i spowodowaniu lekkich obrażeń ciała - powiedział w rozmowie z Plotkiem SSO Tomasz Kozioł, Rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Tarnowie.  

Poza tym musi zapłacić 5 tysięcy zł zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej. Sąd Okręgowy w Tarnowie zakazał mu też zbliżania się do babci na odległość 30 metrów przez 10 lat.

Próba gwałtu

Do zdarzenia doszło 10 listopada 2016, natomiast wyrok zapadł 16 maja 2017. Mężczyzna był tymczasowo aresztowany do dnia wyroku. "Gazeta Krakowska" podała okoliczności, w jakich miało dojść do próby gwałtu.

Do próby gwałtu doszło w jednej z podtarnowskich miejscowości w listopadzie ub. roku. Mężczyzna tamtego dnia pracował z kolegą i razem wypili litr wódki. Po robocie poszedł do domu babci, która na obiad przygotowała mu gołąbki. W pewnej chwili wnuk wszczął awanturę i usiłował babcię wykorzystać seksualnie. Kobiecie udało się obronić mimo wyraźnej przewagi fizycznej napastnika - czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

29-latek miał bić kobietę, uderzać jej głową o ścianę, podduszać i siłą zdjąć ubranie. 79-latce udało się uciec do sąsiadów. Ci wezwali policję. Kobieta przez długi czas nie mogła dojść do siebie, miała traumę. 29-latek był jej ukochanym wnukiem. 

Nie krył swoich zamiarów o podłożu seksualnym. Kobieta zaproponowała, że da mu pieniądze, by poszedł do agencji towarzyskiej, ale wnuk odmówił i dalej dążył do zbliżenia - podaje "Gazeta Krakowska".

Biegli nie stwierdzili u niego zaburzeń seksualnych. Jednak wykryli, że po alkoholu staje się nieobliczalny.

Wykryli, że ma nieprawidłową osobowość i zauważyli, że po alkoholu nie kontroluje swoich zachowań. Miał kiedyś dziewczynę, którą poznał w telewizyjnym programie „Chłopaki do wzięcia”, ale ten związek się rozpadł - dowiadujemy się z dalszej części artykułu.

Za okoliczność łagodzącą przyjęto fakt, że kobieta mu wybaczyła. Choć Prokurator chciał kary 6 lat pozbawienia wolności, mężczyzna spędzi za kratami 3 lata.

Anna Wójtowicz