Prezenterka oblana kwasem PIERWSZY raz od ataku pokazała twarz. "Kiedy moja twarz płonęła, modliłam się na kolanach". Uwaga! Drastyczne

W styczniu we Włoszech doszło do potwornego zdarzenia. Prezenterka została zaatakowana kwasem przez byłego chłopaka. Teraz po raz pierwszy wystąpiła publicznie.

Gessica Notaro do programu telewizyjnego przyszła z chustą, która zasłaniała jej twarz. Odważyła się ją zdjąć i po raz pierwszy pokazać, jak wygląda jej twarz po oblaniu kwasem przez byłego chłopaka. Opowiedziała też o tym, co przeżyła.

Chcę, żebyście zobaczyli, co mi zrobił - powiedziała odsłaniając twarz. - To nie jest miłość.

Prezenterka została zaatakowana, po tym, jak zerwała ze swoim ówczesnym chłopakiem. Przebywający obecnie w areszcie Jorge Tavares nie mógł się pogodzić z odejściem kobiety i oblał jej twarz kwasem. Wcześniej wielokrotnie jej groził, a Notaro zgłaszała na policję sprawę stalkingu. Feralnego popołudnia wraca sama z pracy do domu. Napastnik oblał ją i uciekł. Rozległe poparzenia spowodowały, że jej twarz została trwale oszpecona.

Kiedy kwas pożerał mi twarz, modliłam się na kolanach - opowiedziała. - Mówiłam do Boga: Zabierz mi urodę, ale błagam, ocal mój wzrok!

27-latka opowiedziała też o chwili, kiedy po raz pierwszy zobaczyła się w lustrze. Choć ofiarom poparzeń pokazuje się ich nową twarz stopniowo i po wcześniejszym przygotowaniu psychologicznym, Gessica chciała od razu wiedzieć, jak teraz wygląda.

Na początku moja twarz była z jednej strony spalona (ciemnobrązowa), a z drugiej miała zielonkawy odcień. Byłam trochę zszokowana, ale postanowiłam skupić się na moich oczach. Mówią, że to one są zwierciadłem duszy. Spojrzałam sobie prosto w oczy i rozpoznałam w nich siebie. Powiedziałam: "Ok, to nadal jestem ja".

Notaro nadal nosi maskę, która chroni jej twarz przed działaniem czynników zewnętrznych. Lekarze wciąż walczą, by uratować jej oko, dlatego na razie jest ono przysłonięte specjalną opaską.

JM

Więcej o:
Komentarze (103)
Prezenterka oblana kwasem PIERWSZY raz od ataku pokazała twarz. "Kiedy moja twarz płonęła, modliłam się na kolanach". Uwaga! Drastyczne
Zaloguj się
 • Wanda Pich

  Oceniono 44 razy 42

  No nie!!! Co jest w tych zdjęciach drastycznego?!!! Jak ma się czuć Gessica Notaro, gdy przeczyta tytuł tego artykułu..??? Jak myślicie? Sami jesteście drastyczni!!!

 • flyer

  Oceniono 44 razy 32

  Problem w tym, że taki pokaz nic nie rozwiązuje [bo działa na zasadzie empatii] - gdyby zastosować kodeks Hammurabiego to co innego - zamiast prezenterki poparzony narzeczony, który wie, że jeżeli nie wystąpi w TV, to w ramach dodatkowego wyroku dozna pewnych amputacji uszu, nosa, rąk czy zdjęcia skalpu. I wtedy przekaz dotrze do zainteresowanych zamiast wzbudzać litość w niezainteresowanych [posiadających empatię].

 • lun2000

  Oceniono 33 razy 27

  Zeby się źle nie kojarzyło to gazeta słynąca z poprawności nie pokazała ich dwoje. A on wyglądał jak ludożerca z wysp hulagula

 • izarider

  Oceniono 25 razy 19

  Jaki straszny żal kobiety. Gnoja nabić na pal, łamać kołem, itp. Przydałyby się pokazowe średniowieczne metody... Jak ręką odjął skończyłoby się oblewanie kwasem!

 • Gość: 13f

  Oceniono 50 razy 18

  To taka bardzo bolesna lekcja, że jednak nie należy mieć ubogacających kulturowo "chłopaków" ze stajni Abdul lub Mohamed.

 • thegosc

  Oceniono 20 razy 16

  Niewiarygodnie dzielna dziewczyna. Luzie są jednak w stanie przetrwać wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX