To zdjęcie obiegło cały świat. Całująca się para podczas zamieszek w Vancouver nazywana jest już Romeem i Julią XXI wieku.
Po przegranej hokejowej drużyny Vancouver Canucks finałowego meczu o Puchar Stanley'a rozpętały się zamieszki. Alex Thomas i jej australijski chłopak - Scott Jones znaleźli się wówczas na ulicy.
Zdjęcie wykonał fotograf Richard Lam. Fotografując demonstrujących musiał uciekać wraz z nimi przed policją. Nagle odwrócił się i zrobił zdjęcie całującej się parze. Kiedy dziennikarzom w końcu udało się odnaleźć Romea i Julię okazało się, że są nimi studentka Alex Thomas i Scott Jones pracujący jako barman. Alex wywróciła się i skręciła nogę, a Scott próbował uspokoić ją pocałunkiem.
Rudy