Gulczas i Dzięcioł z "Big Brothera" pojawili się w "DD TVN". Internauci zaskoczeni: Janusz jaki chudy, szok. A jak wygląda reszta uczestników?

Fani "Big Brothera" do tej pory doskonale pamiętają uczestników 1. edycji. Gulczas, Janusz Dzięcioł i Manuela Michalak pojawili się w "Dzień Dobry TVN", dzięki czemu możemy zobaczyć, jak dzisiaj wyglądają. Zobaczcie, jak się zmienili ulubieńcy widzów.
Big Brother Big Brother EAST NEWS

"Big Brother"

"Big Brother" był prawdziwym hitem TVN-u. 1. polska edycja została wyemitowana w 2001 roku. Choć od tego czasu minęło prawie 20 lat, widzowie do tej pory doskonale pamiętają uczestników. Janusz Dzięcioł, Manuela Michalak, Małgorzata Maier, Alicja Walczak, Klaudiusz Ševković, Piotr Gulczyński, Karolina Pachniewicz, Grzegorz Mielec, Piotr Lato, Sebastian Florek i Monika Sewioło zyskali sporą sympatię widzów i dla wielu są już postaciami kultowymi.

Gulczas, Manuela i Janusz w 'DD TVN' Gulczas, Manuela i Janusz w 'DD TVN' Instagram.com/ dziendobrytvn

"Big Brother"

W "Dzień Dobry TVN" pojawił się zwycięzca 1. edycji, Janusz Dzięcioł, oraz Manuela i Gulczas. Pod ich zdjęciem na Instagramie internauci komentowali to, jak teraz wyglądają. Nie da się nie zauważyć, że czas obchodzi się z nimi łaskawie. Mało się zmienili!

Pan Janusz ma swoje lata, ale po nim nie widać... Jakby cofnął czas - tak dobrze wygląda. Manuela i Gulczas nic się nie zmienili. Byli zwariowani i są nadal.
Panowie się lekko postarzeli, tylko Manuela odmłodniała.
Trzeba przyznać, że wyglądają świetnie - komplementują.

Fani dostrzegli też, że Janusz Dzięcioł stracił na wadze i wygląda lepiej niż 18 lat temu:

Janusz jaki chudy, szok - piszą.
Piotr Gulczyński w 2001 roku Piotr Gulczyński w 2001 roku EAST NEWS

Piotr 'Gulczas' Gulczyński

Piotr 'Gulczas' Gulczyński był jednym z najbardziej lubianych uczestników 1. edycji. Przystojny, z krótkimi włosami i w czarnej skórzanej kurtce przywodził na myśl easy ridera, za którym tęskniły dziewczyny. To on zainspirował Jerzego Gruzę, żeby film z udziałem bohaterów 'Big Brothera' zatytułować 'Gulczas, a jak myślisz...'. Potem wystąpił jeszcze w kilku filmach (bądźmy szczerzy, nie najwyższych lotów), a także sygnował swoim wizerunkiem piwo Gulczas i Gulczas Mocny. Zniknęło z rynku po kilku tygodniach. Dziś ma 51 lat i pracuje jako specjalista od spraw reklamy. Nie ma jednak niestety kont w mediach społecznościowych.

gulczas, big broher
Instagram.com/ dziendobrytvn

Janusz Dzięcioł i Martyna Wojciechowska w 2002 roku Janusz Dzięcioł i Martyna Wojciechowska w 2002 roku KAPIF.pl

Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł był spokojnym komendantem Straży Miejskiej w Świeciu. Nikt nie spodziewał się, że nierzucający się w oczy, najstarszy uczestnik zostanie zwycięzcą 'Big Brothera'. Po programie nie wrócił już do zawodu. Jako jedyny z uczestników z sukcesem nawiązał romans z polityką i w 2007 roku wszedł do Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej. Obecnie 65-latek jest na emeryturze.

W "DD TVN" zdradził, na co wydał wygraną:

Wybudowałem dom, kupiłem samochód, wydałem córkę za mąż - mówił.

Janusz Dzięcioł, big brother
KAPIF.pl

Manuela Michalak w 2002 roku Manuela Michalak w 2002 roku KAPIF.pl

Manuela Jabłońska (kiedyś Michalak)

Manuela była niewątpliwie najweselszą uczestniczką i zarażała wszystkich śmiechem. W 2002 roku wyszła za Tomasza Jabłońskiego i przyjęła jego nazwisko. Po programie zobaczyliśmy ją w dwóch filmach, jakie powstały na fali sukcesu formatu: "Gulczas, a jak myślisz..." oraz w "Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja". Próbowała też bez powodzenia sił w polityce (z ramienia nieistniejącej już Unii Wolności). Trochę czasu jej zajęło szukanie swojego miejsca w świecie. Obecnie prowadzi salon fryzjerski.

W "DD TVN" doradziła też osobom, które chcą pojawić się w nowej edycji programu:

Po prostu bawić się i korzystać z każdej chwili. Ja, idąc do programu, poszłam po przygodę i to otrzymałam. To była przygoda życia i tego życzę uczestnikom - mówiła.
Karolina i Grzesiek z 'Big Brothera' w 2002 roku Karolina i Grzesiek z 'Big Brothera' w 2002 roku KAPIF.pl

Karolina Pachniewicz

To ona zadręczała kolegę z domu Wielkiego Brata pytaniem: "Gulczas, a jak myślisz?". Karolina Pachniewicz najbardziej jednak zasłynęła z romansu z innym uczestnikiem, Grześkiem. Cała Polska im kibicowała, ale niestety związek szybko się rozpadł. Jej osoba budziła sporo emocji. Jedni nie znosili jej za dość dziecinne zachowanie, inni za to właśnie ją uwielbiali. Kiedy pojawiła się w programie, miała 21 lat. Dziś ma 37 i mieszka w Anglii. Swoje codzienne życie w Manchestrze opisuje na blogu. Obecnie celebrytka jest tłumaczką.

Alicja Walczak w 2002 roku Alicja Walczak w 2002 roku KAPIF.pl

Alicja Walczak

Alicja Walczak dała się poznać jako kobieta z silnym charakterem, lubująca się w skórzanych ubraniach, agresywnym makijażu i wyrazistym zachowaniu. Nic jednak już z tego nie zostało. Walczak przeszła duchową przemianę i stała się zupełnie inną osobą. Napisała też książkę, "Piękno duszy".

Musiałam bardziej zanurzyć się w sobie, dojść do większej samoświadomości poprzez rozwój duchowy i osobisty. Jestem osobą wierzącą, otrzymałam wiele dobra od Jezusa i książka, którą napisałam, jest świadectwem tych wszystkich lat przemian. Bardzo dużo podróżowałam, starałam się zrozumieć, kim jestem, dokąd zmierzam - mówiła w rozmowie z "Faktem".

Alicja Walczak
Facebook.com/ alicja.walczak.71

Małgorzata Maier w 2002 roku Małgorzata Maier w 2002 roku KAPIF.pl

Małgorzata Maier

Telewizja wykorzystała jej popularność i podarowała jej dwa programy: 'Ikea - dom pełen pomysłów', a potem 'Kto was tak urządził'. Małgorzata Maier prowadziła je krótko i bez powodzenia. Jako jedna z nielicznych żałowała udziału w programie.

Wiodłam naprawdę super życie, a po programie odwróciło się do góry nogami i stanęło na głowie - mówiła.

Obecnie mieszka w Warszawie, sprzedaje własne obrazy i szyje ubrania. Ma sklep z własnoręcznie szytą i malowaną odzieżą.

big brother
Instagram.com/ malgorzatamaier.pl

Wyświetl ten post na Instagramie.

#lubie to

Post udostępniony przez Małgorzata Maier (@malgorzatamaier.pl) Sty 24, 2019 o 5:06 PST

Kaludiusz i Gulczas w 2001 roku Kaludiusz i Gulczas w 2001 roku EAST NEWS

Klaudiusz Ševković

Klaudiusz Ševković nic się nie zmienia. Jedynie pojawiła się u niego lekka siwizna. W programie doszedł wysoko, bo do 5. miejsca. Uzyskana popularność przełożyła się na występ w programie 'Telezakupy Mango', gdzie z Joanną Bartel stworzyli niezapomniany duet prezentujący sprzęt AGD. Dziś ma 48 lat i zajmuje się polityką. Jest radnym w Chorzowie. Oprócz tego pełni rolę redaktora naczelnego magazynu Silesia Business&Life. Od 2001 roku jest prezesem KPR Ruch Chorzów. Do tej pory spotyka się z sympatią:

Ludzie ciągle zaczepiają mnie na ulicy. I choć nie zawsze pamiętają, jak się nazywam, to dokładnie wiedzą, kim jestem - zdradził w rozmowie z WP Gwiazdy.

big brother
Instagram.com/ klaudiusz.sevkovic

Piotr Lato w 2001 roku Piotr Lato w 2001 roku EAST NEWS

Piotr Lato

Piotr 'Picia' Lato opuścił dom Wielkiego Brata, ponieważ złamał regulamin. Był ulubieńcem widzów, a gdy odchodził, niejeden z nich nie mógł powstrzymać łez. Po programie próbował swoich sił w branży muzycznej. Początkującym muzykiem zaopiekował się Zbigniew Hołdys, który podarował mu gitarę i wprowadził w świat muzyki profesjonalnej.

Musiałem podzielić czas na wchodzenie w muzykę i normalną pracę, więc przez jakiś czas żyłem w takim mentalnym rozkroku. Na szczęście zawsze byłem cierpliwy, a tak długa droga dała mi dużą siłę. Bo kto wytrwałby przy muzyce trzynaście lat bez wymiernych efektów? - mówił w wywiadzie dla Onetu.

big brother
Instagram.com/ 513lato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.