Oni ZMASAKROWALI hymny narodowe!

W Stanach znoszą to co roku, ale i my mamy swoje perełki. Kto najgorzej zaśpiewał hymn narodowy?
Mary J. Blige. Mary J. Blige. AP/Matt Sayles

Mary J. Blige

Najświeższa masakra hymnu narodowego USA to zasługa Mary J. Blige. Piosenkarka śpiewała przed meczem NBA All Stars i oczywiście zaraz po tym internet zatrząsł się z oburzenia. Fani pisali, że zrobiła to gorzej niż Christina Aguilera, co było dość trudne, bo piosenkarka przecież pomyliła słowa.

Widać, że Mary J. Blige starała się jak mogła, a wyszło jak zwykle. Hymn po raz kolejny został zaśpiewany w tak nowatorski sposób, że ciężko rozpoznać co to jest. Nic dziwnego, że grupa kongresmenów z USA zastanawia się nad ustawą, która będzie karała gwiazdy za złe wykonanie hymnu!

Mary J. Blige

Christina Aguilera. Christina Aguilera. Forum

Christina Aguilera

Piosenkarka ma imponujący głos, ale jej wykonanie "The Star-Spangled Banner" wzbudziło wiele kontrowersji. Aguilera po prostu pomyliła tekst. Nie pomogło nawet to, że prezentowała się, jak na nią, wyjątkowo elegancko i skromnie. Występ Aguilery był w przerwie Super Bowl i oglądały go miliony osób. Po uwagach, które można było przeczytać w internecie możemy przypuszczać, że większości się jednak nie podobało.

christina aguilera, hymn

Edyta Górniak. Edyta Górniak. Kapif

Edyta Górniak

My też mamy się czym pochwalić! Nie tylko amerykańskie gwiazdy ćwiczą skalę głosu na hymnie narodowym. Podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Korei i Japonii zrobiła to Edyta Górniak. Naczelna diwa kraju wzbudziła większe zainteresowanie mediów niż nasi piłkarze. Śpiewała spokojnie i wolno, baaaardzo wolno. Miny zawodników były bezcenne, komentarze kibiców również. Z gracją skomentowali wszystko dziennikarze Polsatu, który mecz transmitował. Jeden z panów powiedział po prostu:

Edyta dała z siebie wszystko.

Trudno się z tym nie zgodzić i o tym zapomnieć, chociaż minęło już 10 lat!

edyta górniak, hymn

Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Agencja Gazeta

Jarosław Kaczyński

Nie tylko piosenkarki nie znają słów hymnu. Christina Aguilera mogłaby pod tym względem przybić piątkę z... byłym premierem Jarosławem Kaczyńskim. To on zaśpiewał słynne już i wielokrotnie cytowane:

Marsz, marsz Dąbrowski z ziemi polskiej do wolski.

Nie wiadomo dlaczego prezes upodobał sobie taką wersję. Niestety, słychać bardzo wyraźnie błąd w tekście i to, że Jarosław Kaczyński śpiewał kompletnie poza rytmem i muzyką...

 

Steve Tyler z Aerosmith zmasakrował hymn USA. Steve Tyler z Aerosmith zmasakrował hymn USA. AKM IMAGES/Fontoura/Spot/Poersh/AKM Images

Steve Tyler

Lider Aerosmith, mimo że niepokorny i znany ze swoich ekscesów, również został poproszony o zaśpiewanie hymnu USA. Wszystko odbyło się podczas meczu futbolu amerykańskiego pomiędzy New England Patriot, a Baltimore Ravens. O wykonaniu Steve'a Tylera było bardzo głośno, a nie był to nawet finał Super Bowl! Tyler zaśpiewał hymn tak, jakby śpiewał jeden z hitów Aerosmith. Publiczność buczała, a zawodnicy mieli łzy w oczach. Ciekawe - z żalu nad sprofanowanym hymnem, czy ze wzruszenia?

Steve Tyler, Aerosmith, hymn narodowy