Tak wygląda dziś gwiazda Dirty Dancing. Co u niej słychać?

Chyba nie ma osoby, który nie widziałaby sławnego filmu "Dirty Dancing". Główni bohaterowie filmu: urocza Baby i seksowny Johnny Castle w krótkim czasie stali się kultowymi postaciami kina. Natomiast aktorzy, którzy się w nich wcielili, czyli Patrick Swayze i Jennifer Grey, także szybko zyskali sympatię oraz popularność na całym świecie. Od premiery "Wirującego seksu" minęło już 25 lat. Zobacz, co porabiała przez ten czas gwiazda filmu Jennifer Grey!
Jennifer Grey Jennifer Grey EAST NEWS//Mary Evans Picture Library

Jennifer Grey

Jennifer Grey urodziła się 26 marca 1960 w Nowym Jorku. Można powiedzieć, że talent aktorski wyssała z mlekiem matki, ponieważ tradycje artystyczne były obecne w jej rodzinie od pokoleń. Jej dziadkiem był znany amerykański aktor, klarnecista i reżyser Mickey Katz. Nie mniej znanych Jennifer miała także rodziców. Jej mama to uznana śpiewaczka Jo Wilder, natomiast ojciec to Joel Grey aktor i tancerz, który w 1972 roku zdobył Oscara za wybitną kreację w "Kabarecie".

Jennifer Grey i Patrick Swayze. Jennifer Grey i Patrick Swayze. mat.prasowe

Jennifer Grey

Prócz wrodzonego talentu Jennifer Grey zadbała także o swój warsztat aktorski. Ukończyła studia aktorskie na prestiżowej uczelni Neighborhood Playhouse w Nowym Jorku. Po dyplomie zagrała kilka pomniejszych rol w takich produkcjach jak: "Kolarze", "Cotton Club" czy "Czerwony świt". Jednak to było przed słynnym hitem, czyli "Dirty Dancing". Zobaczcie jak prezentowała się na castingu do kultowej produkcji. Prawda, że jest słodka?

Jennifer Grey i Patrick Swayze w filmie Jennifer Grey i Patrick Swayze w filmie "Dirty dancing". AP

Jennifer Grey

Jednak drzwi do kariery otworzyły się dopiero 1987 roku, kiedy to u boku Patricka Swayze, zagrała w filmie "Dirty Dancing". Rolą sympatycznej Frances 'Baby' Houseman podbiła serca milionów ludzi na całym świecie. Rzesze widzów pokochały ją do szaleństwa. Jednak aktorka nie była w stanie w pełni nacieszyć się swoim sukcesem. Wszystko przekreśliły dramatyczne wydarzenia tuż sprzed premiery.

Można powiedzieć, że był to przełom. Można powiedzieć, że był to przełom. "Dirty Dancing" to film, który się nie starzeje. Jennifer Grey i Patrick Swayze zatańczą na ekranach komputerów

Jennifer Grey

Mimo ogromnej rozpoznawalności, Grey nie udało się wypracować mocnej pozycji na rynku filmowym. W dużej mierze stało się to za sprawą wstrząsającego wypadku, którego doznała na kilka tygodni przed premierą "Dirty Dancing".

5 sierpnia 1987 roku Grey doznała poważnego urazu kręgów szyjnych w wypadku samochodowym w Enniskillen, w Irlandii Północnej. Spędzała tam wakacje z Matthew Broderickem. Para miała wówczas płomienny, ukrywany przed opinią publiczną, romans. Rozpoczął się on podczas kręcenia filmu "Wolny dzień pana Ferrisa Buellera".

Actor Matthew Broderick poses on the press line at the premiere of the animated feature film "The Tale of Despereaux" in Los Angeles on Sunday, Dec. 7 , 2008. (AP Photo/Dan Steinberg)Fot. DAN STEINBERG AP

 

Podczas przejażdżki po wyspie nagle Matthew Broderick zjechał wynajmowanym BMW na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Volvo. Samochód gwiazdorskiej pary praktycznie zmiótł z powierzchni ziemi drugie auto. Matka i córka, które nim jechały, zginęły na miejscu.

Actor Matthew Broderick arrives at the premiere of "Smart People" during the Sundance Film Festival, Sunday, Jan. 20, 2008, in Park City, Utah.  (AP Photo/Peter Kramer)Fot. Peter Kramer AP

Broderick został później skazany za nieostrożną jazdę i grzywną 175 dolarów. Jednak Grey nie potrafiła sobie poradzić z poczuciem winy i ogromnym żalem. Trauma po wypadku była dla niej zbyt silna i nie umiała się cieszyć sukcesem filmu.

Clark Gregg i Jennifer Grey Clark Gregg i Jennifer Grey AP/Matt Sayles

Jennifer Grey

Po wypadku Jennifer na jakiś czas wycofała się z show-biznesu. Jednak potem nie było jej łatwo do niego wrócić. Okazało się to wręcz niemożliwe. Grey nie powtórzyła nigdy więcej sukcesu sprzed lat. Znacznie lepiej układało jej się za to w życiu prywatnym. Kilka razy przeżywała wielką romantyczną miłość. Jej partnerami byli m. in. Matthew Broderick, Johny Depp czy George Stephanopoulos.

 

Cast member Clark Gregg, left, and Jennifer Grey arrive at the premiere of "The Avengers" in Los Angeles, Wednesday, April 11, 2012.  "The Avengers" will be released in theaters May 4, 2012. (AP Photo/Matt Sayles)AP/Matt Sayles

Tym jedynym okazał się reżyser Clark Gregg, z którym w lipcu 2001 roku wzięła ślub. Tworzą szczęśliwą rodzinę. W grudniu 2001 para powitała na świecie córkę Stellę.

Jennifer Grey i Derek Hough w Jennifer Grey i Derek Hough w "Dancing with the stars" AP Photo

Jennifer Grey

Renesans popularności przyniósł jej udział w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami". Udział w show uratował nie tylko jej karierę, lecz także i życie. Podczas treningów aktorka skarżyła się na bóle pleców. Kontrolne badania lekarskie wykazały, że nie jest to zwykła kontuzja, lecz złośliwy guz.

 

Jennifer GreyForum

 

Aktorka nie przerwała jednak treningów. Postanowiła pokazać, że rak to nie wyrok. Okazało się to słuszną decyzją.  Guz usunięto, a Grey dała nadzieję wielu ludziom. W dodatku wygrała program!

Jennifer Grey Jennifer Grey Jennifer Grey

Jennifer Grey

Nie wszystkie decyzje Jennifer można jednak pochwalić. Po premierze "Dirty Dancing" Jennifer nie umiała się uporać z kompleksami dotyczącymi jej charakterystycznego nosa. Aktorka nienawidziła go tak bardzo, że poddała się operacji plastycznej.

 

Jennifer Greyfilmweb.pl

Interwencja chirurgiczna tak zmieniła jej twarz, że przestała być rozpoznawalna! Straciła także w oczach widzów, którzy uwielbiali ją także za jej oryginalna urodę. Niestety cały urok znikł przez skalpel. A jak dziś wygląda słynna Baby? Wygląda na 52 lata? Zobaczcie jej zdjęcia!

Jennifer Grey Jennifer Grey GETTY IMAGES/Slaven Vlasic

Jennifer Grey

Jennifer Grey.

Jennifer Grey. Jennifer Grey. Forum

Jennifer Grey

Jennifer Grey.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.