Finał WOŚP. Gwiazdy znów wsparły fundację, ale hitem i tak jest to, co na licytację wystawiła Anja Rubik

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Polskie gwiazdy po raz kolejny z wielką chęcią wzięły udział w całym przedsięwzięciu. Zobaczcie, w jaki sposób postanowiły wesprzeć fundację Jurka Owsiaka. Na licytacji są sukienki, gitara, medal noblowski, spotkania z idolami i treningi na siłowni.
Anna i Robert Lewandowscy Anna i Robert Lewandowscy instagram/annalewandowskahpba

Anna i Robert Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy od lat wspierają fundację Jurka Owsiaka. W tym roku szczęśliwcy będą mieli okazję spędzić z nimi trochę czasu. Przyszła mama wystawiła na licytację indywidualny trening, za który obecnie ktoś chce zapłacić prawie 9 tys. złotych. Ponad cztery razy więcej dla fundacji zarobił już piłkarz. Na spotkanie z nim i lunch trzeba obecnie wydać ponad 40 tys. złotych.

Kasia Tusk Kasia Tusk Fot. makelifeeasier_pl/Instagram

Kasia Tusk

Kasia Tusk przeszła samą siebie. Blogerka, która stroni od dzielenia się życiem prywatnym, tym razem zrobi wyjątek. Postanowiła wystawić na licytację spacer ze sobą i swoim psem oraz... wizytę w mieszkaniu. Szczęśliwiec będzie mógł na żywo podziwiać piękne wnętrza jej domu i zobaczyć to, czego my jedynie fragment widzimy na Instagramie. Kto wie, może w salonie będzie siedział Donal Tusk z wnuczką?

Jerzy Owsiak z Olgą Tokarczuk, która przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy replikę Medalu Noblowskiego Jerzy Owsiak z Olgą Tokarczuk, która przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy replikę Medalu Noblowskiego https://allegro.pl/oferta/replika-medalu-noblowskiego-olgi-tokarczuk-8780701723?_ga=2.152628281.1601194251.1577394893-1967514302.1577394893

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk zaskoczyła niemalże wszystkich, kiedy kilkanaście dni temu poinformowała, że pragnie wesprzeć fundację Jurka Owsiaka, wystawiając na licytację swój noblowski medal. W szoku był sam pomysłodawca całej akcji. 

Zaniemówiłem, gdy Olga wręczała nam ten medal. Jesteśmy nieprawdopodobnie szczęśliwi. Zapraszamy do licytacji, ale przede wszystkim zapraszam wszystkich, abyście sięgali po książki Olgi Tokarczuk, abyśmy mogli wszyscy razem cieszyć się poczuciem dumy, że mamy kolejną polską Noblistkę.

Aukcja pisarki osiągnęła w sobotę rekordową kwotę. Obecnie medal jest do kupienia za... 75 100 złotych!

Agata Duda, Roksana Węgiel Agata Duda, Roksana Węgiel prezydent.pl / AKPA

Roksana Węgiel i Agata Duda

Najpopularniejsza polska piosenkarka młodego pokolenia i Pierwsza Dama przeznaczyły w tym roku na licytacje sukienki. Każda dla każdej jest bardzo ważna. Roksana w dobre ręce oddać chce dziewczęcy, trójkolorowy projekt, w którym wystąpiła na festiwalu w Opolu, a Agata Duda kreację, w której spotkała się z cesarzem Japonii. 

Anna Jurksztowicz Anna Jurksztowicz screen Instagram / @anna_jurksztowicz

Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz chce natomiast obdarować kogoś swoją gitarą. Artystka jest do niej bardzo przywiązana, ale czego nie robi się, by pomóc innym. 

Jako minimalistka najchętniej oddałabym na aukcję Nic. Niechby ktoś miał moje Nic, za które zapłaci 10 tys. zł. Ale mogę też oddać na aukcję WOŚP moją gitarę - koncertowy Taylor 914 CE, z okazyjną ceną wywoławczą 5000 zł. Dodam też twardy futerał i poniższą fotografię, którą mi z ukochaną gitarą zrobiła Kasia Paskuda. Ja sama zaś nie jestem na sprzedaż. I tak mnie nikt nie kupi - żartowała na Instagramie.
Gwiazdy festiwalu filmowego w Cannes Gwiazdy festiwalu filmowego w Cannes Joel C Ryan / Joel C Ryan/Invision/AP

Anja Rubik

My bylibyśmy chyba najbardziej zainteresowani licytacją Anji Rubik. Światowej sławy polska modelka wystawiła na licytację zaproszenie na pokaz francuskiego domu mody, Saint Laurent. Z pewnością nie miała problemu, by je zdobyć. Dlaczego? Po pierwsze, ona sama od lat chodzi w pokazach marki, a po drugie przyjaźni się z jej dyrektorem kreatywnym, Anthonym Vaccarello. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

So many Vaccarello memories ! So sweet, thank you to that someone who did this. ??

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik) Gru 13, 2019 o 2:38 PST

I prezes SN Małgorzata Gersdorf I prezes SN Małgorzata Gersdorf Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Małgorzata Gersdorf

W ostatnich latach wiele kontrowersji dzieje się wokół Sądu Najwyższego. Jego I Prezes, Małgorzata Gersdorf, postanowiła więc wesprzeć WOŚP, zapraszając jedną osobę do swojej pracy. Osoba, która wygra licytację, spędzi cały dzień z sędzią w budynku przy placu Krasińskich w Warszawie. 

Andrzej Grabowski Andrzej Grabowski KAPIF

Andrzej Grabowski

Chęć pomocy wyraził również Andrzej Grabowski. Aktor licytuje na WOŚP-ie dzień na planie "Świata według Kiepskich".

Spędź niepowtarzalny dzień na planie kultowego serialu "Świat według Kiepskich", na który zaprasza osobiście Ferdek Kiepski, czyli Andrzej Grabowski. Nagrania odbędą się na przełomie stycznia i lutego we wrocławskim studio ATM, gdzie poznasz całą rodzinę Kiepskich i ich sąsiadów! Wypijesz też kawę w serialowym bufecie - czytamy na aukcji Allegro.
Daniel Borzewski. Mister Polski 2019 Daniel Borzewski. Mister Polski 2019 Instagram/daniel.borzewski

Mister Polski 2019, Daniel Borzewski

Daniel Borzewski z kolei jako profesjonalny tancerz, wystawił na licytację prywatne zajęcia taneczne. Szczęśliwiec będzie mógł nauczyć się wyszukanych choreografii, jakie Mister Polski prezentuje na największych scenach w Polsce. Ostatnio towarzyszył na przykład gwiazdom Sylwestra Marzeń w TVP 2. 

Więcej o: