SKANDAL na Eurowizji? Wygrała, bo TVP ją faworyzowała?!

.

Eurowizja ustawiona?!

Wybór Magdaleny Tul na polską reprezentantkę na festiwal Eurowizji wzbudził wiele kontrowersji. Nie milkną głosy oburzenia i niesmaku na faworyzowanie ulubienicy TVP1.  Czytelnicy zasypali nas mailami, w których podają dziesiątki argumentów dlaczego Magdalena Tul wygrała i dlaczego było to niesprawiedliwe.

POWÓD 1 - Nierówna i nachalna promocja

Nierówna promocja Magdaleny Tul na antenie TVP - częste wizyty w programach śniadaniowych TVP, w których prowadzący namawiali do głosowania na nią(!), niesmaczne nieustanne promowanie jej udziału w Krajowej Eurowizji w programie "Jaka to melodia?". To zrozumiałe, że program, w którym jest chórzystką mógł ją trochę podpromować, ale nie codziennie mówiąc, że bierze udział w preselekcjach! Poza tym koncert zaczynał się o 20:25, a tuż po 20:00 w oprawie TVP gościem była... Magdalena Tul.

POWÓD 2 - Zaangażowanie TVP w przygotowanie występu Tul

Wizualizacje na plazmach podczas poszczególnych występów były odgórnie wykonywane przez TVP (wykonawcy mogli tylko delikatnie modyfikować), ale Magdalena Tul miała zrobione specjalne - z napisem "Jestem" (tytuł piosenki) i trzema postaciami - sobą i dwójką swoich tancerzy.

POWÓD 3 - Brak losowania numerów startowych

Głosowanie zaczynało się od występu pierwszego wykonawcy. Zwykle losowanie numerków startowych odbywało się na kilka dni wcześniej w obecności managerów każdego z artystów, jednak w tym roku TVP odgórnie narzuciła numerki(!), Magdalenie Tul przydzielając pierwszą pozycję, co oznaczało zdecydowanie więcej czasu na zagłosowanie, niż artysta z pozycją powiedzmy 8 czy 10...

POWÓD 4 - Faworyzowanie Magdy przez gwiazdy TVP

Na koncercie znane osoby (głównie związane z TVP) składały życzenia walentynkowe dla telewidzów. Robert Janowski, prowadzący program "Jaka to melodia?" także. Pod koniec swojego wystąpienia powiedział "no i oczywiście trzymamy kciuki za Magdę, głosujemy, niech wygra!". Głosowanie SMS-owe właśnie trwało... Prowadzący po wyczytaniu pierwszych wyników cząstkowych niesmacznie na antenie cieszyli się, że "podopieczna" TVP prowadzi.

POWÓD 5 - Więcej czasu dla Magdy na przygotowanie występu

Próby dla wszystkich wykonawców zaczęły się w niedzielę (po ok. 20 minut każdy) i w poniedziałek (jeden występ podczas próby generalnej). Magdalena Tul w sali prób TVP ćwiczyła od soboty o czym bezmyślnie opowiadali jej tancerze. Sama próba generalna w poniedziałek Magdalenie Tul nie poszła najlepiej. W związku z tym, gdy pod koniec próby generalnej ćwiczono samo zakończenie - zasymulowano, że to ona wygrała cały konkurs! Dzięki temu zabiegowi Magdalena Tul miała jeszcze jedną próbę więcej, niż pozostali artyści.

INNE

Również osoby z otoczenia innych wykonawców kontaktowały się z nami narzekając na to, że m.in. garderoby artystów mieściły się w bloku "F" - starym budynku TVP oddalonym o kilkadziesiąt metrów od nowej siedziby - bloku "B", w którym odbywał się koncert. Garderoba Magdaleny Tul, podobnie jak garderoby prowadzących (Odety i Kasy) znajdowały się tuż obok sceny...

Czy Magda rzeczywiście wygrała sprawiedliwie? Szczególnie jej pozycja startowa budzi największe kontrowersje. Nie było zwyczajowego losowania i rzeczywiście na Magdę można było głosować najdłużej.

Więcej o:
Komentarze (135)
SKANDAL na Eurowizji? Wygrała, bo TVP ją faworyzowała?!
Zaloguj się
 • gelfix

  Oceniono 9 razy 7

  I co z tegO/ Czym się przejmujecie??! I tak nie wygra! Ba! Nawet nie przejdzie do dalszego etapu xD Ps. Wiśniewskiegmu mozna bardzo dużo zarzucić, ale na Eurowizji z zespołem Ich Troje wyrózniał się znacząco (stroje, czerwone wlosy Michala, pochodnie, nawet sama pisoenka spiewana po polsku, niemiecku i angielsku w jednym), co doprowadziło go do 7 miejsca. Ponadto pamiętam ich występ aż do dzisiaj, a nie mogę zapamiętać występu tego kogoś kto na Eurowizję jechał rok temu. Kto to był?? Hmm.. nie wiem! Choć także oglądałam! czy Polacy nigdy się nie nauczą, że szansę na wygraną ma albo ktoś, kto wyróżnia się z tłumu, ktoś nietypowy, dziwny, albo ten kto ma tak zajebist yglos jak Edyta Górniak (chociaż jej nie lubię).

 • lieft

  Oceniono 8 razy 6

  one wyglądają jak przygłupie z wariatkowa, a oni jak ich posuwacze

 • reki334

  Oceniono 8 razy 6

  Eurowizja to denny konkurs, Polaków tam nikt nie lubi, po co nam kolejne upokorzenie i ostatnie miejsce?, odpuśćmy sobie tą farsę

 • happy_everyone

  Oceniono 5 razy 5

  dulce, wiesz co! te trojaczki śpiewały jak jakieś laleczki barbie! A ich głos? Żałosny!
  Tak naprawde tylko Magda ładnie śpiewała./.
  inne to jakiś bełgot i ttyle!
  POlska już chyba zawsze zostanie na szarym końcu muzycznym..
  Nie tak jak kiedyś!

 • gadzina

  Oceniono 9 razy 5

  Głosowanie powinno się zacząć po wystąpieniu wszystkich uczestników.
  Tak bybyło najsprawiedliwiej !

 • ken

  Oceniono 6 razy 4

  ni ebardzo to jest dobre ten zespół przypomina tranzwestytów.......a barwa tej piosenki jest niska-niema szans przebicia

 • ken

  Oceniono 3 razy 3

  fakt głos ma ale w tej piosence tego głosu brakowało-mnie sie ten klip niepodoba

 • nel92

  Oceniono 3 razy 3

  To nie jest prawda. Prawda jest taka, że wśród nominowanych wykonawców nikt nie był zachwycający. Sam bełkot i tyle. Nie wiem w ogóle kto wybiera te 'gwiazdy'? Zamiast dać tam kogoś kto JEST w Polsce uznawany za piosenkarza, a nie osoby których nikt nigdy nie widział i nie słyszał o nich. Nie chodzi mi już o to, że trzeba dawać tylko znanych do reprezentowania kraju, ale COŚ potrafiących śpiewać. Magdalenę Tul jako jedyna z nominowanych można uznać za odpowiednią osobę, chociaż nie jest to najlepszy wybór wśród piosenkarzy w Polsce.

 • crazy_boy_1993

  Oceniono 3 razy 3

  Tym bardziej, że w zeszłym roku startowała Aneta Figiel, również z programu "Jaka to melodia?", i nie wygrała, zajęła również zasłużone, 4. miejsce. Nie szukajcie dziury w całym :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX