Najgorętsze filmowe pary w sam raz na Walentynki

Oni podbili serca publiczności
kino kino Reuters

Czar ekranu

Życie to nie film. Może właśnie dlatego tak chętnie oglądamy kinowe produkcje. Bo można oderwać się od rzeczywistości, trochę pośmiać i pomarzyć. I przede wszystkim razem z głównymi bohaterami przeżyć chociaż raz w życiu miłość nie z tej Ziemi. Zobaczcie, którym filmowym parom najbardziej udało się rozpalić wyobraźnię widzów.

Scarlett O'Hara i Rhett Butler. Scarlett O'Hara i Rhett Butler. "Przeminęło z wiatrem"

Scarlett O'Hara i Rhett Butler w "Przeminęło z wiatrem"

Ten romans z 1939 roku, nakręcony na podstawie bestselleru książkowego, potrafi wywołać wzruszenie nawet u największych twardzieli. Akcja rozgrywa się w epoce wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Kapryśną, wiecznie bawiącą się mężczyznami Scarlett (w tej roli Vivien Leigh) i Rhetta (Clark Gable) połączyła pełna namiętności i zarazem tragizmu miłość.  To opowieść o silnej kobiecie, która daje radę stawić czoła wszelkim trudnościom na czele z wojenną zawieruchą, a nie umie zatrzymać mężczyzny, którego kocha całą sobą. "Przeminęło z wiatrem" zdobyło aż osiem statuetek Oscara. W tym przypadku można więc mówić o pełnej zgodności, jeśli chodzi o gusta widzów i członków Akademii.

scarlett o'hara

rhett butler

Kadr z filmu Kadr z filmu "Casanova" www.guardian.co.uk

Ilsa i Rick w "Casablance"

Za co widzowie pokochali Ilsę (Ingrid Bergman) i Ricka (Humphreya Bogarta), bohaterów kolejnego wyciskacza łez, "Casablanki"? Pewnie za to, że to bohaterowie o wielu obliczach. W tym filmie są intrygi, miłosne trójkąty, stare, niewyjaśnione sprawy z przeszłości, poświęcenia i namiętności. A przede wszystkim najsłynniejsza scena pożegnania w historii kina.

 

W środku oboje wiemy, że należysz do Victora.  Jeśli ten samolot odleci bez ciebie, będziesz tego żałować. Może nie dziś. Może nie jutro, ale niedługo i to do końca życia- mówił Rick do Ilsy w finałowej scenie.
Sandy Olsson i Danny Zuko. Sandy Olsson i Danny Zuko. Agencja Gazeta

Sandy Olsson i Danny Zuko w "Grease"

Wracamy do czasów współczesnych. I prezentujemy kolejną filmową parę, która zapisała się trwale w historii kina. O kim mowa? To Sandy Olsson i Danny Zuko, najbardziej rockandrollowa para w musicalu "Grease"! Początki ich związku nie należały do łatwych - ona to grzeczna, dobrze ułożona panienka z Australii, on- lokalny zawadiaka o szelmowskim uśmiechu. Trochę się kochają, trochę się kłócą, dużo tańczą i śpiewają, aż w końcu Sandy odnajduje w sobie nutę szaleństwa i od tej pory pan Zuko nie widzi już poza nią świata. W filmie jako główna para bohaterów zaśpiewali, zagrali i zatańczyli Olivia Newton-John i John Travolta.

sandy ollson, danny zuko, john travolta, olivia newton-john

Baby i Johnny. Baby i Johnny. Dirty Dancing

Frances "Baby" Houseman i Johnny Castle w "Dirty dancing"

Jennifer Grey i nieodżałowany Patrick Swayze stworzyli gorący, roztańczony duet! Młodziutka Frances przyjeżdża do znanego kurortu na wakacje ze swoją rodziną. Spodziewa się rutynowych wczasów z kąpielami słonecznymi i konkursem talentów.

dirty dancing

 

Przez przypadek Baby zgadza się jednak na zastąpienie profesjonalnej tancerki w turnieju tanecznym. Frances ma partnerować Johnny'emu, który pracuje w ośrodku wypoczynkowym.

 

 

Właściwie nie wiadomo w którym momencie na sali treningowej, między jedną a drugą serią mambo między Johnnym a Baby rodzi się prawdziwa miłość. O tym, że gorąca nie trzeba nikogo przekonywać - w polskiej wersji językowej tytuł to "Wirujący seks"!

baby, frances baby, johnny, dirty dancing

Vivien Ward i Edward Lewis w "Pretty woman"

Vivien Ward (w tej roli Julia Roberts) spotkała historia jak w bajce o Kopciuszku. Jeden wieczór odmienił całe jej życie. Pracująca na obrzeżach Los Angeles prostytutka spotyka bogatego biznesmena, który wynajmuje ją na tydzień w charakterze towarzyszki na różnego rodzaju spotkaniach. Przez te kilka dni spędzone w luksusowym apartamencie hotelowym Vivien i Edward otwierają się przed sobą i zaczynają darzyć uczuciem. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, odnajdują w sobie bratnie dusze. Po wielu perypetiach zostają parą.

.

julia roberts, pretty woman, richard gere, edward lewis, vivien ward

Warto wspomnieć o tym, że Julia Roberts za swoją kreację w "Pretty woman" otrzymała nominację do Oscara!

Rose DeWitt Bukater i Jack Dawson. Rose DeWitt Bukater i Jack Dawson. "Titanic"

Rose DeWitt Bukater i Jack Dawson w "Titanicu"

Ta para udowodniła na ekranie, że prawdziwa miłość może nas spotkać w każdej sytuacji. Rose (w tej roli Kate Winslet) podróżuje luksusowym statkiem razem z narzeczonym. Jest załamana wizją zawarcia małżeństwa z rozsądku i próbuje popełnić samobójstwo. Ratuje ją przystojny i beztroski Jack (Leonardo DiCaprio), który podróżuje trzecią klasą i zwiedził już pół świata. Pomimo tego, że tuż obok jest narzeczony Rose, między kobietą i Jackiem rodzi się wielka miłość, którą brutalnie kończy katastrofa statku. Ta para wzruszała, wzrusza i będzie wzruszać jeszcze przez długie lata.

 

rose dewitt bukater, jack dawson

Kay Adams i Michael Corleone. Kay Adams i Michael Corleone. "Ojciec chrzestny"

Kay Adams i Michael Corleone w "Ojcu chrzestnym"

To była elektryzująca para! Ona (Diane Keaton) to Amerykanka, bez włoskich korzeni, nie mająca pojęcia o strukturach mafijnych, on (Al Pacino) to niesforny syn największego gangstera we Włoszech. Tych dwoje przeszło długą drogę do wspólnego szczęścia. Po drodze były kłótnie, rozstania a nawet podwójne morderstwo. Wygrała miłość!

michael corleone, kay adams

Jane i John Smith. Jane i John Smith. "Pan i Pani Smith"

Jane i John Smith w "Pan i Pani Smith"

W tym przypadku mowa będzie o parze szczególnej. Grający Jane i Johna Angelina Jolie i Brad Pitt właśnie na planie tego filmu zakochali się sobie na zabój! Minęło już 7 lat od premiery, a oni ciągle patrzą na siebie pełnym miłości wzrokiem.

 

Ale do rzeczy - o co chodzi z Jane i Johnem? To małżeństwo z niezłym, kilkuletnim już stażem. Para wiedzie na pozór nudne życie w domku na przedmieściach. Ich całe życie zmienia się jednego dnia. Tego, w którym dowiadują się, że oboje pracują jako płatni zabójcy i są w tym fachu najlepsi na świecie. Problem polega na tym, że każde z nich dostało specjalne zlecenie. Jane ma zabić Johna i na odwrót. Oboje piękni, oboje najlepsi w tym co robią. Odkrywają, że są w sobie szaleńczo zakochani jak przed laty.

jasne smith, john smith, pan i pani smith, angelina jolie, brad pitt

Bella Swan i Edward Cullen w "Zmierzchu"

Skoro mowa o miłości nie z tej Ziemi, nie możemy pominąć tych państwa. Edward Cullen, nieśmiertelny wampir zakochał się w zwykłej śmiertelniczce Belli Swan. Choć jej krew jest dla niego największą pokusą, mężczyzna jest w stanie poświęcić się dla ukochanej i nawet nie myśleć o próbie jej posmakowania. Edward i Bella występują w 5 filmach sagi "Zmierzch". Ostatni z nich trafi do kin dopiero pod koniec tego roku, jednak sądząc po ogromnym sukcesie, jakie odniosły poprzednie części i wielkiej popularności, którą zdobyli odgrywający role pary Kristen Stewart i Robert Pattinson, jesteśmy przekonani, że zakochani na długo zagoszczą w sercach widzów.

zmierzch, bella, edward