Kulczyk Holding

Kulczyk Holding

Kulczyk Holding to przedsiębiorstwo założone w 1991 roku przez znanego multimilionera Jana Kulczyka. Wchodzi w skład grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Siedziba firmy mieści się w Warszawie, przy ulicy Kruczej 24. Prezesem jest Dariusz Mioduski.


Nazwa firmy: Kulczyk Holding
Data założenia: 1991r.
Siedziba: Krucza 24, 00-526 Warszawa
Założyciel: Jan Kulczyk
Prezes: Dariusz Mioduski
Nr KRS: 0000147322

Kulczyk Holding

Kulczyk - nieżyjący już biznesmen, przez lata zaliczał się do grona najbogatszych Polaków i wielokrotnie plasował się na pierwszym miejscu ich zestawienia. Kulczyk Holding była pierwszą spółką Kulczyka, która pozwoliła zbić mu ogromny majątek.
Jan Kulczyk zaczynał od prowadzenia firmy handlowej Interkulpol na początku lat osiemdziesiątych. Następnie został oficjalnym dealerem Volkswagena w Polsce. Trzecim, największym jego biznesem była właśnie spółka Kulczyk Holding. Przedsiębiorstwo początkowo zajmowało się branżą motoryzacyjną, zostaje wyłącznym importerem samochodów Volkswagen oraz Audi, a wkrótce także Skody i Porsche. Sytuacja ta trwa aż do 2011 roku, kiedy Kulczyk Holding odsprzedał swoje udziały Volkswagenowi.

Kulczyk Holding - kolejne obszary działalności W 1992 rozpoczęła działalność przy projektach infrastrukturalnych. Kulczyk Holding zdobył koncesję na budowę oraz eksploatację ponad 240 kilometrowego odcinka autostrady A2.
W 1993 roku Kulczyk Holding bierze udział w prywatyzacji Lech Browary Wielkopolski. Przekształca je w jedną z najnowocześniejszych grup piwowarskich w Europie. Rok później Kulczyk Holding wchodzi na rynek telefonii komórkowej. Wykupuje ponad 4% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Następnie staje się posiadaczem 13,6% udziałów Telekomunikacji Polskiej.
Kulczyk Holding działała również z przemyśle energetycznym oraz chemicznym. Spółka posiadała 5% akcji PKN Orlen oraz całość akcji zakładów chemicznych Poch SA.

Zobacz także:

Jan Kulczyk - Dominika Kulczyk - Grażyna Kulczyk

kulczyk holding sa

Więcej o:

kulczyk holding sa