Jan Kulczyk nie stronił od salonów. Ostatnie wyjście? Premiera w Operze Narodowej

Jan Kulczyk był poza zasięgiem paparazzi, ale nie unikał chodzenia na imprezy. Zdecydowanie wybierał, w jakim towarzystwie chce się pokazać.

W świecie osób tak zamożnych sfery biznesu i kultury mieszają się w sposób naturalny. Czy dla przyjemności, czy z obowiązku, Jan Kulczyk zjawiał się co roku na kilku premierach teatralnych, odbierał i przyznawał nagrody oraz debatował o przyszłości polskiego biznesu.

Ostatni raz na salonach bawił się z innymi znanymi Polakami 28 maja, na premierze "Casanovy w Warszawie" w Operze Narodowej. Spotkał się tam z przyjacielem, Waldemarem Dąbrowskim, byłym ministrem kultury.

Jan Kulczyk i Waldemar Dąbrowski na premierze 'Casanovy w Warszawie'Jan Kulczyk i Waldemar Dąbrowski na premierze "Casanovy w Warszawie" AKPA AKPA

Na tej samej gali byli m.in. Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek czy Robert Kupisz . W 2014 roku Kulczyk pojawił się na premierze "Intrygi" w stołecznym Teatrze Kamienica czy "Króla Leara" w Teatrze Polskim. Był też na gali otwarcia festiwalu "Transatlantyk" w Poznaniu. Z kinowych premier "Doktor Jan" wybrał pierwszy pokaz filmu o Ryszardzie Kuklińskim, czyli "Jack Strong". Zjawił się tam w towarzystwie córki, Dominiki.

Dominika i Jan Kulczyk na premierze filmu 'Jack Strong'Dominika i Jan Kulczyk na premierze filmu "Jack Strong" KAPIF KAPIF

Córka była też powodem, dla którego zainteresował się m.in. oficjalną prezentacją ramówki TVN. Dominika Kulczyk dostała w stacji swój własny program "Efekt Domina". Milionerka zakasuje w nim rękawy i pokazuje, jak pomaga ona sama i jak inni mogą pomóc najbiedniejszym. Jan Kulczyk naturalnie zjawił się na premierze pierwszego odcinka. Towarzyszył mu inny polski miliarder, Jan Niemczycki.

Jan Kulczyk i Zbigniew Niemczycki na premierze 'Efektu Domina'Jan Kulczyk i Zbigniew Niemczycki na premierze "Efektu Domina" AKPA AKPA

Filantropijna działalność rodziny Kulczyków przełożyła się na kolejną kategorię imprez, których gościem lub bohaterem był Jan Kulczyk. Zaangażowany w promocję sportu i polskiego ruchu olimpijskiego, najbogatszy Polak uczestniczył w grudniowej gali na 95-lecie PKOL. Biznesmena interesował nie tylko mecenat sportowy. Fundusz Rodziny Kulczyków przyznaje stypendia dla najlepszych studentów i doktorantów w Polsce, ale i roztacza opiekę nad studentami np. z Ukrainy.

Ostatnie publiczne wyjście Jana Kulczyka nie było związane z salonami. Za wsparcie Muzeum Żydów Polskich znalazł się w gronie gronie mecenasów kultury odznaczonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Miało to miejsce 26 czerwca 2015 roku.

Bronisław Komorowski i Jan KulczykBronisław Komorowski i Jan Kulczyk Andrzej Iwanczuk / REPORTER / East News Andrzej Iwanczuk / REPORTER / East News

Zobacz wideo

socha

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o: