Margaret nadal walczy o reprezentowanie Szwecji na Eurowizji! Jak jej poszło w eliminacjach?

W sobotę wieczorem odbył się półfinał "Melodifestivalen", czyli szwedzkich eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpiła tam polska piosenkarka, Margaret. Jak jej poszło?

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że Margaret planuje wystartować w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji, ale jako reprezentantka Szwecji. W sobotę wieczorem odbył się półfinał "Melodiefestivalen", czyli szwedzkich eliminacji do Eurowizji. Jak poszło polskiej wokalistce?

Margaret ze swoim utworem "In my Cabana" poradziła sobie świetnie! Trafiła do ścisłej piątki koncertu a później ogłoszono, że zajęła 4. miejsce i wystąpi w tzw. koncercie "drugiej szansy", który odbędzie się już 3. marca. To oznacza, że polska wokalistka nadal na szansę na reprezentowanie Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji!

Szwedzkie eliminacje podzielone są na 4 półfinały. W każdym z nich bierze udział 12 wykonawców - 2 z nich trafia bezpośrednio do finału "Melodiefestivalen" a 4 do tak zwanego konkursu "drugiej szansy". W finale eliminacji bierze udział 12 uczestników - po 2 z każdego finału i 4 najlepszych z konkursu drugiej szansy.

Trzymamy kciuki!

Cały występ Margaret możecie zobaczyć poniżej:

 

OG

Więcej o: