Kotek Express: Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; Katarzyna W. wyjdzie z aresztu; Amerykanie sądzą, że w Polsce nie ma plaż

Dziś 1 sierpnia, 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dziś 68. rocznica Powstania Warszawskiego

Dokładnie sześćdziesiąt osiem lat temu, 1 sierpnia 1944 roku, wybuchło Powstanie Warszawskie. W Godzinę "W", o godz. 17:00 rozpoczęła się walka o obronę stolicy.

Nie wszystkim podoba się dzisiejsze święto

- To, co się wyrabia wokół rocznicy Powstania Warszawskiego, przekroczyło granicę dobrego smaku. Dzieci dzisiaj są gotowe myśleć, że to było wielkie zwycięstwo, nie są w ogóle uczone wrażliwości na tragedię śmierci - twierdzi prof. Jan Hartman. Zdaniem etyka dzisiaj nauczanie naszej historii zostało zawłaszczone przez jeden światopogląd. Powstanie Warszawskie było przecież przegrane, więc nie powinniśmy - według niego - się z tego cieszyć, a tak właśnie wyglądają dziś obchody Powstania.

Katarzyna W. wyjdzie z aresztu. Będzie miała dozór policyjny

Sąd uchylił areszt wobec Katarzyny W. i zastosował dozór policyjny. Kobieta ma zakaz opuszczania kraju. Katarzyna W. oskarżona jest o zabójstwo swojej 6-miesięcznej córeczki - Magdy.

75 tys. zł kary dla Eski Rock za wypowiedzi Figurskiego i Wojewódzkiego o Ukrainkach

Karę w wysokości 75 tys. zł nałożyła na Eskę Rock KRRiT w związku z programem "Poranny WF", w którym Kuba Wojewódzki i Michał Figurski szydzili z Ukrainek. W ocenie Rady prezentowane w audycji treści są obraźliwe dla osób narodowości ukraińskiej i kobiet w ogóle.

Amerykanie sądzą, że w Polsce nie ma plaż!

Drużyna USA przegrała z Polakami w siatkówkę plażową. Zszokowało to Amerykanów, którzy na Twitterze zastanawiają się... czy w Polsce w ogóle są plaże. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali faworytów turnieju Jacoba Gibba i Sean Rosenthala w poniedziałek. Po meczu Twitter zalały wpisy, w których Amerykanie pytają, jak można było przegrać w siatkówkę plażową z krajem... który nie ma plaż.

Sensacja. Zaginiony podczas wojny obraz Rafaela "czeka bezpiecznie w jednym z bankowych sejfów"

Wart miliony dolarów "Portret młodzieńca" pędzla Rafaela Santiego nie został zniszczony. Jeden ze skarbów kolekcji Czartoryskich zaginął podczas wojny. Przez lata był numerem 1 na liście najbardziej poszukiwanych obrazów z polskich zbiorów. MSZ ustaliło, że nie został, jak podejrzewano, zniszczony w wojennej zawierusze. Eksperci z Ministerstwa Spraw Zagranicznych są na jego tropie.

Rafael: Portret młodzieńcaRafael: Portret młodzieńca Archiwum

Więcej o: