Naklejki na paznokcie

Naklejki na paznokcie to coraz bardziej popularny sposób na odświeżenie i ubarwienie paznokcia. Wystarczy nakleić i cieszyć się długim efektem. To proste i szybkie!

Naklejki na paznokcie to bardzo popularny sposób na wykonanie zdobień. To jednocześnie metoda bardzo łatwa, która wymaga jedynie nieco wprawy – dzięki niej nie trzeba samodzielnie malować wzorów, a skorzystać z czegoś, co jest gotowe. Rodzajów naklejek na paznokcie jest bardzo dużo.

Naklejki wodne

Jednym z rodzajów są naklejki na paznokcie wodne. Aby je nałożyć, trzeba wcześniej zadbać o prawidłowy manicure paznokci. Muszą one być oczyszczone, a skórki usunięte. Następny etap to nałożenie lakieru o wybranym kolorze – tak, aby pasował do naklejek. Np. jeśli same naklejki mają kolor, to dodatkowe pomalowanie paznokcia może zaburzyć efekt, więc wtedy wystarczy pokrycie płytki lakierem bezbarwnym. Na naklejkach znajduje się folia ochronna, więc trzeba ją zdjąć. Następnie należy naklejkę zanurzać przez 15 sekund w letniej wodzie. Trzeba przy tym dużo staranności i delikatności, dlatego warto użyć pęsety – dzięki temu kształt naklejki się nie zmieni. W tym czasie paznokcie powinny wyschnąć, dlatego trzeba delikatnie zwilżyć je wodą, a na tak przygotowaną powierzchnię za pomocą pęsety można nakładać naklejki. Następnie trzeba poczekać aż dzieło wyschnie, a jeśli wody zgromadziło się zbyt dużo, to trzeba ją delikatnie zebrać chusteczką. A żeby wodne naklejki na paznokcie trzymały się dłużej, warto jeszcze powlec je warstwą utwardzacza albo lakierem bezbarwnym – ten pierwszy da lepszy efekt. A jeśli ktoś chce czuć się pewnie przez jeszcze dłuższy czas, to można też przygotowane paznokcie poddać działaniu lampy UV.

Podobnie stosuje się samoprzylepne naklejki na paznokcie z tym, że nie trzeba używać wody. Po prostu same przywierają do płytki paznokcia. Można je na koniec także powlec dodatkową warstwą lakieru albo utwardzaczem, aby rezultat utrzymał się przez dłuższy czas.

Na paznokcie hybrydowe

Jeśli chodzi o naklejki na paznokcie hybrydowe, to również można tu wykorzystać naklejki wodne. Po odpowiednim przygotowaniu paznokcia (a są to po prostu zwykłe nakładanie bazy i utwardzanie, jak to w przypadku hybrydy), trzeba po prostu w odpowiednim momencie nałożyć naklejkę. Najlepiej zrobić to przed topem. Naklejkę trzeba wyciąć z szablonu – najlepiej jak najbliżej konturu, bo całość znajdzie się na paznokciu. Następnie należy potrzymać ją w wodzie przez 15-30 sekund i kiedy całość oddzieli się od kartonika, można ją wyłowić i za pomocą pęsety nałożyć na płytkę paznokcia. Na koniec trzeba tylko efekt utrwalić i nadać połysk oraz wprowadzić pod lampę UV.

Wzory naklejek

Te dodatki do upiększenia manicure’u są dostępne w przeróżnych wersjach. Można na przykład znaleźć świąteczne naklejki na paznokcie, kwiatowe, we wzory geometryczne, nawet z postaciami z bajek, a także napisami. Można kupić w zasadzie wszystko, co się komuś spodoba i dokonywać własnych kompozycji na paznokciach.

Naklejki na paznokcie to doskonały sposób na odświeżenie i ubarwienie paznokcia. Dzięki nim nie trzeba spędzać długich godzin na malowaniu wzorów na każdej płytce osobno. Wystarczy nakleić i cieszyć się długim efektem.

red.