Biel jest tredny!

Tego lata nie przesadzisz z bielą. Jeśli jeszcze nie masz niczego białego w swojej szafie, koniecznie szybciutko to nadrób! Biel jest uniwersalnym kolorem, który odpowiednio dobrany pasuje na każdą okazję i świetnie się czuje w różnych stylach, od klasycznej elegancji w postaci klasycznej białej bluzki po tuniki w stylu etno. Jak zestawiać białe ubrania i jak o nie dbać?

Oto kilka rad na nadchodzące, białe lato:

Biel jest wyrazista i przyciąga wzrok, uwydatniając wszelkie niedoskonałości jasnych rzeczy. Wybieraj więc ubrania z wysokogatunkowych tkanin i bardzo dobrej jakości. Biel najlepiej wygląda na ubraniach z naturalnych tkanin, jak bawełna czy len.

Pierz białe rzeczy osobno, a najlepiej w rękach i zawsze zgodnie z zaleceniami na metkach. W białym stroju nie ma nic gorszego niż stan, kiedy przyjmuje on nieco już sprany, szary odcień. Ten kolor musi być zawsze nieskazitelny!

Myślisz, że pod białą bluzkę nosimy białą bieliznę? Błąd. Ta zawsze będzie się odznaczała, szczególnie, gdy tkanina lekko prześwituje. Wybierz biustonosz w kolorze cielistym, jasnobeżowym i raczej gładki. A co ze spodniami? Dobra rada - po prostu nie kupuj takich, które prześwitują choćby delikatnie. To grozi katastrofą wizerunkową!

Niektóre dziewczyny mają zasadę - białe buty tylko do ślubu. To chyba jednak zbyt radykalne. Białe sandałki, espadryle czy klapki mogą wyglądać fajnie. Tak jednak jak w przypadku ubrań, tylko w wysokim gatunku.

Masz ochotę na białą torbę? Najlepiej wybierz dużą, płócienną lub z grubo tkanego, ekologicznego materiału.

Zwróć uwagę, czy w bieli nie wyglądasz zbyt blado. Ten kolor dobrze wygląda na delikatnej opaleniźnie. Jeśli więc nie zdążyłaś jeszcze się opalić, zastosuj samoopalacz bądź balsam brązujący.

Nie wkładaj bieli na wesele lub ślub. Chyba, że chcesz zamiast panny młodej przyjmować życzenia od zdezorientowanych gości;)

Biel dobrze czuje się w stylizacjach marynarskich. Zwykła biały top połączony z zarzuconym na ramiona sweterkiem w granatowe paski i okularami słonecznymi w czerwonych oprawkach i look w stylu marine gotowy!

Biel, jak żaden inny kolor, nadaje się do stylizacji typu "total look", czyli w jednym kolorze od stóp do głowy. Tak ubrana będziesz bardzo modna, możesz też jednak zdecydować się na biel w dodatkach. Może to być biała opaska na głowę, pasek, kamizelka lub przeciwsłoneczna, zawadiacka czapeczka. Modnym akcentem będzie też biały, sztuczny kwiat przypięty do stroju.

Lubisz białe ubrania?

Więcej o: