Najdroższe rozwody show-biznesu!

Kto wydał najwięcej, aby odzyskać wolność?
Katy Perry Katy Perry FORUM

Katy Perry

Wokalistka właśnie się rozwodzi. Ale może się okazać, że sporo ją to będzie kosztowało - podobno jej, już niedługo były, małżonek Russel Brand jest tak rozgoryczony, że będzie chciał walczyć o część majątku Katy.

Katy Perry jako topowa wokalistka w czasie trwającego 14 miesięcy małżeństwa, zarobiła około 40 milionów dolarów. W świetle prawa amerykańskiego mężowi przysługuje połowa tej kwoty. Brand wzbogaciłby się o 20 milionów dolarów. Jak skończy się rozwód znanej pary, dowiemy się już wkrótce, póki co oboje zapowiadali, że chcą rozstać się w przyjaźni i uniknąć publicznego prania brudów.

Jeśli się nie uda i Katy będzie musiała oddać 20 milionów, i tak nie będzie to najdroższy rozwód show-biznesu. Kto zapłacił najwięcej, aby odzyskać wolność? Zobacz nasz ranking!

WORLD RIGHTS NO USA, FRANCE, AUSTRALIA.   The Tempest premiere at the El Capitan Theatre in Los Angeles, USA. 06/12/2010  Pictured: Russell Brand, Katy Perry  BYLINE UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM:   REF:938 (JR)  USAGE OF THIS IMAGE OR COPY WRITTEN THAT IS BASED ON THE CAPTION, IS CONDITIONAL UPON THE ACCEPTANCE OF BIG PICTURES'S TERMS AND CONDITIONS, AVAILABLE AT WWW.BIGPICTURESPHOTO.COM  STRICTLY NO MOBILE PHONE APPLICATION OR ?APPS? USE WITHOUT PRIOR AGREEMENT *** Local Caption ***

Paul McCartney. Paul McCartney. Photorazzi

Paul McCartney - 38 milionów dolarów

Sir Paul McCartney również znajduje się na naszej liście. Były Beatles niedawno po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu. Oby obecna żona nie okazała się taką pijawką jak była.

Paul McCartney ożenił się z byłą modelką Heather Mills w 2002 roku. Temu małżeństwu od początku były przeciwne dzieci piosenkarza, jednak on był głuchy na ich argumenty. Przed ślubem z młodszą o 26 lat Mills nie podpisał nawet intercyzy. McCartney stracił na rozwodzie 25 milionów funtów, czyli 38 milionów dolarów, ale i tak może uznać się za szczęściarza, bo była żona chciała zarobić na rozpadzie małżeństwa 125 milionów funtów.

Paul McCartney z nową żona - bizneswoman Nancy Shevell. Miejmy nadzieje, że nie oskubie go jak Heather Mills.

paul mccartney,nancy shevall

Michael Douglas. Michael Douglas. Agencja Gazeta

Michael Douglas - 45 milionów dolarów

Michaela Douglasa była żona nieomal puściła z torbami. Aby odzyskać wolność zapłacił majątek, a jego kłopoty i tak się nie skończyły.

Diandra Douglas oskubała Michaela już w 2000 roku. Douglas, który w 2000 roku był już po uszy zakochany w młodziutkiej aktorce Catherine Zecie-Jones, desperacko chciał rozwodu i nie zawahał się zapłacić Diandrze 45 milionów dolarów. Na tym się jednak nie skończyło i małżonkowie ponownie spotkali się w sądzie w 2010 roku. Wtedy Diandra domagała się wpływów z filmu "Wall Street: Pieniądz nie śpi", tłumaczyła to tym, że w pierwszej części produkcji Douglas zagrał kiedy jeszcze byli małżeństwem... Pazerność jednak się nie opłaciła i Diandra nie dostała ani grosza!

To dla Catherine Zety-Jones Michael Douglas zdecydował się na kosztowny rozwód.

michael douglas,catherine zeta-jones,rozwody gwiazd

Kevin Costner Kevin Costner AP

Kevin Costner - 80 milionów dolarów

Kevin Costner również stracił na rozwodzie i to wcale nie mało, bo aż 80 milionów dolarów.

Aktor poślubił Cindy Silvę - swoją wielką miłość jeszcze z czasów studenckich w 1978 roku. Ich małżeństwo trwało 16 lat i w tym czasie Costner stał się wielką gwiazdą. Razem z jego statusem w Hollywood rosło konto bankowe i połowę zdobytego majątku musiał oddać w czasie rozwodu.

Harrison Ford. Harrison Ford. AP/AG

Harrison Ford - 90 milionów dolarów

Trzecie miejsce zajmuje Harrison Ford. To kolejny gwiazdor kina, który słono zapłacił, aby być znowu wolnym.

Ford rozwiódł się ze scenarzystką Melissą Mathison Ford po 18 latach małżeństwa. Za te 18 lat zapłacił byłej żonie aż 90 milionów dolarów. Sądowa batalia państwa Ford zakończyła się w 2004 roku, a aktor był już wtedy w dwuletnim związku z Calistą Flockhart, gwiazdą serialu "Ally McBeal".

Harrison Ford i jego nowa żona Calista Flockhart.

 

FILE - In this May 18, 2008 file photo, American actor Harrison Ford and his girlfriend Calista Flockhart arrive for the premiere of the film "Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull" during the 61st International film festival in Cannes, southern France. Ford and Flockhart finally have tied the knot, in a wedding presided over by New Mexico's governor. Gov. Bill Richardson confirmed to The Associated Press on Wednesday June 16, 2010, that the couple, who have been together for several years and got engaged last year, were married at the governor's mansion in Santa Fe on Tuesday. (AP Photo/Francois Mori, File)

Steven Spielberg. Steven Spielberg. AP/AG

Steven Spielberg - 100 milionów dolarów

Numer dwa na naszej liście to Steven Spielberg. Rozwód znanego reżysera kosztował niemal tyle ile jego najbardziej kasowe produkcje. Spielberg zapłacił byłej żonie Amy Irving 100 milionów dolarów.

Małżeństwo Spielberga i Irving trwało zaledwie 4 lata, pech chciał, że w tym czasie reżyser dorobił się na jednej ze swoich najbardziej kasowych produkcji - filmie "E.T" oraz wyreżyserował bardzo dochodowe przygody Indiany Jonesa. Rozwód Stevena Spielberga i Amy Irving odbył się w 1989 roku i kwota 100 milionów dolarów była zawrotna jak na tamte czasy.

Mel Gibson. Mel Gibson. AP/AG

Mel Gibson - 450 milionów dolarów

Numer jeden w naszym rankingu to Mel Gibson. Gwiazdor kina jest rozwodowym rekordzistą - i wcale nie chodzi o liczbę nieudanych związków. Rozwód kosztował Gibsona 450 milionów dolarów, czyli 1,5 miliarda złotych.

Mel Gibson oficjalnie zakończył swoje 30-letnie małżeństwo z żoną Robyn w grudniu 2011 roku. Para nie była razem już od dawna, jednak Gibson jak lew walczył o zachowanie pieniędzy. Po dwóch latach sądowej batalii i wzajemnych oskarżeń żona aktora dostała dokładnie 50 procent jego, liczącego 900 milionów dolarów, majątku. Rozwód państwa Gibson uprawomocni się 9 stycznia.