Najbardziej wpływowi Polacy według Wprost

Od Wojewódzkiego po Rydzyka.
Kuba Wojewódzki. Kuba Wojewódzki. FORUM/Radoslaw NAWROCKI

Kuba Wojewódzki

Magazyn "Wprost" opublikował listę stu najbardziej wpływowych Polaków. Niektóre pozycje są naprawdę zaskakujące. My przedstawiamy Wam wpływowych Polaków ze świata show-biznesu.

Kuba Wojewódzki mimo że media uznają go za autorytet dla młodzieży, mówi, że to jest żałosne. Showman przyznaje bez cienia skromności, że w jego programie "goście są prawie tak ważni jak prowadzący".

Katarzyna Tusk. Katarzyna Tusk. www.KAPIF.pl

Katarzyna Tusk

W zestawieniu znalazł się też Donald Tusk. Bardziej interesująca jest jednak obecność jego córki, Katarzyny Tusk. Tuskówna prowadzi najbardziej rozpoznawalnego modowego bloga w Polsce. Wybór jej do zestawienia tłumaczy wypowiedź Donalda Tuska, przytoczona przez "Wprost":

Niedawno wybraliśmy się z Kasią na zakupy. Stoimy w kolejce do kasy, podchodzi młoda dziewczyna i prosi o autograf. Ja na to, że owszem, chętnie, tylko nie mam nic do pisania. - Ale ja nie do pana - ucięła. Cała kolejka w śmiech, ja wiśniowy ze wstydu, a Kasia tylko pobłażliwie spojrzała. Widziałem w jej oczach: Stary, ty wciąż nie rozumiesz, co się stało!

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk stworzył centrum dowodzenia w Toruniu. Tam zarządza słuchaczami Radia Maryja, a prawicowi politycy trzymają się jego sutanny jak sukienki mamy. Ojca dyrektora można nienawidzić (jak to robi większość młodzieży), ale trzeba przyznać, że Rydzyk jest doskonałym biznesmenem. Sformułowanie "Ojciec Dyrektor" weszło już do popkultury.

Doda. Doda. Facebook

Doda

Można jej nie lubić, ale prawda jest taka, że królowa jest tylko jedna. "Wprost" tak udowadnia swój wybór:

Miewała już lepsze i gorsze okresy, ale jak dotąd za każdym razem udowadniała, że jest jedyną polską gwiazdą pop z pomysłem na siebie.
Kuchenne rewolucje Kuchenne rewolucje TVN

Magda Gessler

O Magdzie Gessler "Wprost" napisał:

To dzięki jej animuszowi kuchennej rewolucjonistki Polacy zaczęli nie tylko baczniej się przyglądać temu, co ląduje na ich talerzach, ale także dowiedzieli się, czego i jak wymagać od polskich restauratorów.

Gessler jest zdecydowanie najsłynniejsza restauratorką, która potrafi rzucać przekleństwami na lewo i prawo, stanąć w obronie skrzywdzonej Chinki. Przy tym wszystkim niedawno przyznała, że nie potrafi zmywać naczyń.

Nergal. Nergal. EAST NEWS/JAN KUCHARZYK

Nergal

Nergal dzieli Polskę jak krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Wywołuje skrajne emocje. Z jednej strony drwi z chrześcijaństwa, a z drugiej pomaga bliźnim, szczególnie tym chorym na nowotwór. "Wprost" tak argumentuje swój wybór:

Nie szkodzi, że duża część fanów nigdy nie słyszała jego muzyki - identyfikują się z tym, co mówi.
Anja Rubik Anja Rubik Style.com

Anja Rubik

Anja Rubik to jedna z najlepszych modelek na świecie. "Wprost" o Rubik pisze tak:

Uczestniczyła w kampaniach największych marek, otwierała pokazy najlepszych projektantów, jej twarz zdobiła okładki najważniejszych magazynów mody.
Tomasz Karolak Tomasz Karolak KAPIF

Tomasz Karolak

Aktor Tomasz Karolak to mieszanka testosteronu i życiowej obrotności. "Magagwiazda kina i telewizji", "stworzył teatr IMKA" - pisze o nim "Wprost".