Jak dobrze znasz słowa polskich złotych przebojów? Dokończysz te wersy?

1 / 10

Czego brakuje w tym wersie: ''Mogłaś moją być. Jakoś ze mną [...] Zamiast życzyć mi, na pocztówce nie wiadomo skąd, wesołych świąt!''?

2 / 10

A jakie słowo usunęliśmy stąd? ''Jesteś sterem, białym [...], nosisz spodnie, więc walcz. Jesteś żaglem, szalonym wiatrem, twoja siła to stal''?

3 / 10

Jakie jeszcze słowa Zbigniew Wodecki śpiewał w tej zwrotce: ''Niech inni w grudniu, my w kwietniu. Niech inni [...], lecz my słoneczni. I w kolorowe zmieńmy te bezbarwne sny''?

4 / 10

W ''Cykadach na Cykladach'' pojawia się wers: ''Jem słodkie, słodkie [...]

5 / 10

Pamiętacie, które słowo powinno pojawić się w ''Tańcu pingwina na szkle'': ''Z okna widać to samo. Co dzień bardziej [...] Widać w lustrze co rano, jak wolno dziób rośnie''?

6 / 10

Marek Grechuta śpiewał, że ''ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy''. Jak powinien wyglądać ten wers: ''Jak rozpoznać ludzi, których już nie znamy? Jak pozbierać myśli z tych [...]''?

7 / 10

Jak zaśpiewacie początek przeboju Sztywnego Palu Azji: ''Mieszkam w wysokiej wieży otoczonej fosą. Mam [...], który chroni mnie przed nocą''?

8 / 10

Jolka, Jolka, czy pamiętasz, co było dalej: ''Emigrowałem z objęć Twych nad ranem. Dzień mnie wyganiał, nocą znów wracałem. Dane nam było [...], następne będzie może za sto lat''?

9 / 10

''To nie kochanka, ale [...] z nią, choć śmieją ze mnie się i drwią'' - śpiewał Grzegorz Ciechowski. Którego czasownika zabrakło?

10 / 10

Jak Brygada Kryzys dokończyła ten wers: ''Nauczymy się kochać, przestaniemy się bać, życie stanie się [...]''?

Te piosenki powinien kojarzyć każdy!