Claire Danes grała Julię u boku DiCaprio. Teraz ma oryginalne hobby "Byłam przerażona". Zobaczcie, jak dziś wygląda

Któż z nas nie pamięta filmowego hitu " Romeo i Julia" 1996 roku? Z Leonardo DiCaprio uczynił niekwestionowaną gwiazdę i bożyszcza nastolatek, ale przecież przystojnemu Romeo towarzyszyła także Julia - a w tę rolę wcieliła się 17-letnia wówczas Claire Danes. Zobaczcie, jak teraz wygląda.

1. Claire Danes u boku Leonardo DiCaprio grała Julię. Film powstał w 1996 roku. Dziś Danes ma 36 lat. Aktorka niedawno gościła w show "The Ellen DeGeneres", w którym zdradziła, że kocha... techno. Ze szczegółami opisała wizytę w znanym z berlińskim klubie Berghain. "To niesamowite, to jest najlepsze miejsce na Ziemi" - zachwalała. "Byłam przerażona, kiedy po raz pierwszy tam poszłam, bo nie wiedziałem, czego się spodziewać. Ale to świetny sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia." Co ciekawe, aktorka wyznała, że niektórzy goście w klubie tańczą nago, a przebywanie obok nich nie dość, że wcale jej nie przeszkadzało, to było dla niej ciekawym przeżyciem. Prowadząca nie kryła zdumienia oryginalnym hobby Danes.

2. Choć film "Romeo i Julia" nie był pierwszym w jej dorobku, to właśnie on przyniósł jej największą popularność. Wcześniej aktorka wystąpiła w "Małych kobietkach" z 1994 roku, a potem były role w "Nędznikach" 1998 roku czy w "Godzinach" z 2002 roku. Aktorka zagrała też w "Terminatorze 3: Bunt maszyn". Studiowała na Uniwersytecie Yale w latach 1998-2000, ostatecznie jednak porzuciła studia na rzecz aktorstwa. Tak (po prawej) prezentowała się na tegorocznym rozdaniu nagród Emmy.

3.

Rola w "Romeo i Jullii" nieco ją zaszufladkowała. Dziś podkreśla, że lubi trudne role. "Wychodzi na to, że lubię dysfunkcję i zaburzenia" - mówiła w rozmowie z "he Late Show".

Aktorka od kilku lat próbuje swoich sił na małym ekranie - i to z dużym powodzeniem. W 2010 roku zagrała w filmie telewizyjnym "Temple Grandin", a dzięki tej roli dostała Złotego Globa i pierwszą z trzech nagród Emmy.

4.

Aktorka nigdy nie mogła się pochwalić dużym biustem, ale nie zamierza tego zmieniać i ingerować w swoją naturalną sylwetkę. Jednak rozmiar jej piersi doraźnie zmienił się, gdy karmiła syna, Cyrusa. Z chłopcem nie rozstała się także w trakcie rozdania Złotych Globów w 2013 roku. "Poszłam na czerwony dywan, potem na górę, nakarmiłam Cyrusa, potem wróciłam na ceremonię, odebrałam nagrodę, potem wróciłam nakarmić Cyrusa, wróciłam znów na galę..." - opowiadała w "Daily Mail". Tak żartowała z większego rozmiaru swojego biustu: "Miałam wtedy nowe piersi" - dodała.

5. Od 2011 Danes wciela się w rolę Carrie Mathison w serialu "Homeland", za którą dostała dwie nagrody Emmy. Od niedawna ma także namacalny dowód swoich zasług - we wrześniu 2015 roku otrzymała własną gwiazdę Hollywoodzkiej Alei Sław.

6. Claire Danes od 2009 roku jest żoną aktora Hugh Dancy'ego. Para poznała się w 2006 roku, zaś ślub wzięła w prywatnej ceremonii we Francji.

7.

Danes i jej mąż mają 3-letniego syna, Cyrusa. Para mieszka razem w West Village niedaleko Nowego Jorku.

8. 36-letnia aktorka na czerwonym dywanie pojawia się oczywiście w profesjonalnym makijażu, ale w sytuacjach codziennych często można ją spotkać w wersji saute - jak np. na lotnisku w Los Angeles.

Więcej o: