"Woody Allen wykorzystywał mnie seksualnie". Szokujący list jego przybranej córki

Dramatyczne wyznanie.

Dylan Farrow to 28-letnia adoptowana córka Woody'ego Allena i Mii Farrow. "New York Times" opublikował właśnie jej otwarty list, w którym oskarża reżysera o molestowanie seksualne.

Jaki jest twój ulubiony film Woody Allena? Zanim odpowiesz, powinieneś wiedzieć: kiedy miałam 7 lat, wziął mnie za rękę i zaprowadził do ciemnego pokoju na strychu. Kazał mi położyć się na brzuchu i bawić kolejką elektryczną brata, podczas gdy wykorzystał mnie seksualnie. Cały czas do mnie mówił - szeptał, że jestem dobrą dziewczynką, że to będzie nasza tajemnica. Obiecał, że zabierze mnie do Paryża i będę gwiazdą w jego filmach. Wpatrywałam się w pociąg jeżdżący wokół strychu, próbując nie myśleć o tym, co się dzieje. Do tej pory nie mogę patrzeć na takie zabawki.

Według Farrow to nie był jednorazowy przypadek. Skrupulatnie wylicza kolejne.

Odkąd pamiętam, ojciec robił mi rzeczy, które mi się nie podobały. Nie podobało mi się, kiedy często zabierał mnie od mamy, rodzeństwa i przyjaciół, żeby pobyć ze mną sam na sam. Nie podobało mi się, kiedy wsadzał mi kciuk do ust. Nie podobało mi się, musiałam z nim leżeć w łóżku pod kołdrą, a on miał na sobie tylko bieliznę. Nie podobało mi się, kiedy kładł głowę na moim łonie i głęboko oddychał. Próbowałam unikać tych sytuacji, chowałam się pod łóżkiem albo zamykałam w łazience, ale on zawsze mnie znalazł. Te rzeczy działy się tak często i tak rutynowo i tak sprytnie je ukrywał przed mamą, że myślałam, że to coś normalnego. Myślałam, że inni ojcowie w taki sposób hołubią swoje córki. Jednak to, co zrobił wtedy na strychu, było inne. Nie mogłam dłużej tego ukrywać.

Molestowanie odcisnęło trwały ślad w psychice Dylan.

Długo bałam się dotyku mężczyzn, miałam kłopoty z jedzeniem. Zaczęłam się okaleczać. A wszyscy poza nielicznymi udawali, że nic się nie stało. Było im łatwiej mówić: "Kto wie, co się naprawdę stało", udawać, że wszystko jest w porządku - pisze Dylan. - Aktorzy wychwalali go na galach, sieci telewizyjne chętnie gościły go na antenie, krytycy pisali o nim w magazynach. W tym czasie ja za każdym razem widziałam twarz mojego prześladowcy - na plakacie, koszulce czy w telewizji - mogłam tylko ukrywać uczucie paniki.

Dylan Farrow pisze, że nie dała rady dłużej tego ukrywać. O tym, że nominowany właśnie do kolejnego Oscara Woody Allen molestował ją seksualnie, postanowiła opowiedzieć całemu światu.

Nie będę więcej milczeć, zrobię to dla innych ofiar, żeby wiedziały, że one też nie muszą milczeć - pisze dalej Farrow.

Dylan Farrow, Mia Farrow i Soony-Yi PrevinDylan Farrow, Mia Farrow i Soony-Yi Previn East News East News

Wsparcie znalazła ze strony rodziny, którą udało jej się założyć.

Dzisiaj uważam się za szczęściarę. Jestem szczęśliwą mężatką. Mam wsparcie ze strony moich niesamowitych braci i sióstr. Mam matkę, która znalazła w sobie ogromne pokłady siły i która uratowała nas od chaosu wniesionego przez drapieżnika.

Dramatyczny list kończy apelem kierowanym bezpośrednio do znajomych gwiazd.

A jeśli byłoby to twoje dziecko, Cate Blanchett? Aleku Baldwinie? Gdybyś to była ty, Emmo Stone? Albo ty, Scarlett Johansson? Diane Keaton, przecież znałaś mnie, kiedy byłam małą dziewczynką, czy naprawdę o mnie zapomniałaś? Wyobraźcie sobie, że Woody Allen zabiera waszą siedmioletnią córeczkę na strych. Wyobraźcie sobie, że przez całe życie będzie ją mdliło na wspomnienie tego nazwiska. Wyobraźcie sobie, że cały świat będzie fetował jej prześladowcę. Możecie to sobie wyobrazić? To teraz powiedzcie mi, jaki jest wasz ulubiony film Woody'ego Allena?

To nie pierwszy raz, kiedy Dylan Farrow wraca do dramatycznych przeżyć z dzieciństwa. Jesienią opowiedziała o tym w wywiadzie dla "Vanity Fair". (zobacz: 20 lat po głośnym skandalu córka Woody'ego Allena przerywa milczenie: Byłam molestowana ).

Dylan FarrowDylan Farrow East News East News

alex

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.