Barack Obama w Polsce GALERIA

Jak z pewnością wiecie, nasz kraj odwiedził w tym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych - Barack Obama. Warszawa zmieniła się na dwa dni nie do poznania, a w telewizji od rana do wieczora mówiono tylko o tej wizycie. Jakie są Wasze wrażenia?

Barack Obama - przyjaciel Justina Biebera ;) i najbardziej fascynująca postać według Cody'ego Simpsona , odwiedził Warszawę w piątek 27 maja. Po spotkaniu z prezydentem Komorowskim powiedział:

Chcę podziękować prezydentowi za wspaniałą gościnność i hojność, z jaką mnie powitaliście. To był wspaniały dzień. (...) Chciałbym podziękować wszystkim obecnym na tej sali, ale także narodowi polskiemu, za to, że jest inspiracją dla zmian na całym świecie. (...) Polska jest liderem, przykładem dla całego regionu, z uwagi na sukcesy w promowaniu demokracji i gospodarki rynkowej.

Barack Obama starał się zaznaczyć, że Polska jest dla Ameryki jednym z najważniejszych sojuszników. Odwiedził w Warszawie miejsca ważne dla historii Polski, chwalił postępy gospodarcze. Według niego nasi wschodni sąsiedzi, tacy jak Ukraina, mogliby się od Polaków uczyć. Prezydent Stanów Zjednoczonych często się uśmiechał - wygląda na to, że dobrze się poczuł w stolicy naszego kraju :)

Niech przyjaźń między naszymi narodami zawsze się umacnia - napisał Obama w księdze pamiątkowej.

Jakie są Wasze wrażenia z tej wizyty?

Zobacz także:

Do Justina Biebera zadzwonili z Białego Domu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.