My Chemical Romance zagrają w Warszawie!

Amerykańska grupa My Chemical Romance to jeden z bardziej wyczekiwanych zespołów w naszym kraju. Jako przykład wystarczy podać istniejącą na Facebooku grupę wprost żądającą ich występu w Polsce. Liczy niemal trzy tysiące członków! I oto ich marzenie zostaje spełnione. Popularny MCR pojawi się na scenie Orange Warsaw Festival w piątek 17 czerwca!

My Chemical Romance powstało dziesięć lat temu w New Jersey. Frontman - Gerard Way, zszokowany informacją o ataku na wieże World Trade Centre napisał utwór "Skylines and Turnstiles". To właśnie dało początek zespołowi. Już po trzech miesiącach od powstania, ukazał się debiutancki album - "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love". Ich baza fanów rozwijała się ekstremalnie szybko. Po pierwsze: naprawdę sporo koncertowali, a po drugie: udostępniali swoje kawałki za darmo na MySpace.

W 2003 roku MCR podpisali kontrakt z Reprise Records i wzięli się do pracy nad drugim albumem - "Three Cheers for Sweet Revenge". Na rynku zadebiutował w 2004 roku i szybko okrył się platyną.

Na początku 2005 roku grupa wyruszyła w swoją pierwszą trasę "Taste of Chaos", a co może jeszcze ważniejsze wystąpiła w roli supportu podczas legendarnej trasy Green Day - "American Idiot".

10 kwietnia 2006 roku panowie zaczęli nagrywać swoją trzecią płytę - "The Black Parade". W sierpniu zagrali jednorazowy koncert w Hammersmith Palais w Londynie. 1800 biletów rozeszło się w piętnaście minut, by następnie pojawić się za dużo wyższą cenę w serwisie eBay... Singiel "Welcome to the Black Parade" zadebiutował 11 września i został pierwszym numerem jeden grupy w Wielkiej Brytanii.

Sukces koncertowy i wysokie miejsca w notowaniach potwierdził deszcz nagród. "The Black Parade" zostało wyróżnione m.in. przez opiniotwórcze magazyny muzyczne Kerrang! i Rolling Stone, podbili również NME Awards oraz American Music Awards.

W maju 2009 na stronie internetowej zespołu pojawiła się informacja, że muzycy są w studiu i pracują nad czwartym albumem pod okiem Brendana O'Briena, który produkował m.in. z AC/DC, Mastodon i Pearl Jam. We wrześniu 2010 na stronie internetowej zespołu ogłoszono tytuł nowej płyty: "Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys". Zaprezentowano również fragment pierwszego singla: "Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)". Zaraz po premierze płyty świat oszalał. Wielkość My Chemical Romance stała się niezaprzeczalna.

Jeszcze w lutym 2011 roku Gerard Way obiecał, że pojawi się z kolegami na kilku tegorocznych festiwalach muzycznych. I oto są! Na Orange Warsaw Festival 2011!

mat.prasowe

Cieszycie się? Chcielibyście zobaczyć MCR na żywo?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.