Sport na dziś: Deskorolka

Kotek zauważył, że wielu z Was spodobał się filmik przedstawiający dziewczyny jeżdżące na deskach. Postanowił więc opowiedzieć Wam trochę o tym sporcie i zapytać Was o zdanie :)

Deska jest wykonana ze sklejki i pokryta papierem ściernym. Dzięki swoim czterem kółkom potrafi dostarczyć młodym ludziom wiele radości i adrenaliny. Służy zarówno do rekreacyjnego jeżdżenia, jak i do wykonywania tricków.

Stworzono ją na potrzeby pasjonatów surfingu, którzy chcieli ćwiczyć swój ulubiony sport także z dala od wody. Już w latach trzydziestych w Kalifornii śmigano na deskach ;) Zabawa rozkręciła się w latach siedemdziesiątych, a w Polsce pojawiła się 20 lat później. To właśnie w latach dziewięćdziesiątych rozwijała się polska kultura hip-hopowa, która jest nieodłącznie związana ze skateboardingiem - tak fachowo nazywa się sport, jaki uprawiają ludzie jeżdżący na deskorolkach. Szybko jednak o desce zapomniano, kiedy pojawiła się moda na rolki i BMX-y. Ale dzisiejsi skejci coraz częściej wyjmują starą deskę z szafy. A wraz z nimi... ćwiczą dziewczyny!

Kotek znalazł dla Was kolejny filmik, który tego dowodzi:

Zdarzyło Wam się kiedyś przejechać na desce? Jakie to uczucie? :)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.