Pamiętniki wampirów na DVD nadchodzą!

Kotek ma dobrą wiadomość dla fanów Eleny, Stefana i Damona - już niedługo będziecie mogli mieć pierwszy sezon serialu Pamiętniki wampirów w domowej kolekcji DVD
Pewnego koszmarnego dnia życie 17-letniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej młodszego brata Jeremy'ego (Steven R. McQueen) zmienia się drastycznie. Kiedy w tragicznym wypadku samochodowym giną ich rodzice, rodzeństwo przeprowadza się do swojej ciotki Jenny (Sara Canning). Każde z nich radzi sobie ze śmiercią rodziców w inny sposób. Elena ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale Jeremy coraz częściej widziany jest w złym towarzystwie i zapomnienia szuka w alkoholu oraz narkotykach.
Z początkiem roku szkolnego, w liceum do którego uczęszcza rodzeństwo, pojawia się nowy uczeń - skryty, ale niezwykle przystojny Stefan Salvatore (Paul Wesley). Atrakcyjny chłopak z miejsca zwraca na siebie uwagę Eleny. Dziewczyna jest przekonana, że on i Stefan są sobie przeznaczeni. Chłopak zresztą zdaje się odwzajemniać jej zainteresowanie. Niestety, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest w rzeczywistości wampirem, który równie mocno pragnie umówić się z dziewczyną na randkę, jak i zatopić kły w jej szyi i skosztować świeżej krwi.
Sytuacja komplikuje się z chwilą, kiedy w miasteczku pojawia się brat Stefana - tajemniczy i gwałtowny Damon (Ian Somerhalder). On również ulega fascynacji Eleną. Pomiędzy braćmi dochodzi do rywalizacji o względy dziewczyny, której konsekwencje poruszą wszystkich mieszkańców Mystic Falls i ujawnią wiele sekretów skrytych w tym z pozoru zwyczajnym miasteczku.

"Pamiętniki wampirów" powstały na podstawie serii bestsellerowych powieści Lisy Jane Smith, które w Stanach sprzedały się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy, a przez 15 tygodni utrzymywały się w czołówce najlepiej sprzedających się książek w specjalnym rankingu dziennika "The New York Times". Cykl zachwycił również czytelników w Wielkiej Brytanii, gdzie był jednym z największych przebojów rynku wydawniczego 2010. Dziś "Pamiętniki wampirów" są niekwestionowanym międzynarodowym fenomenem, czego najlepszym dowodem są liczne internetowe fankluby, fora dyskusyjne i strony fanowskie.

Na pomysł przeniesienia "Pamiętników wampirów" na mały ekran wpadli Julie Plec i Kevin Williamson, scenarzysta przebojowej serii horrorów "Krzyk".

- Czytając powieści L.J. Smith zauważyłem, że choć ich bohaterami są wampiry, wiedźmy i wilkołaki, to w rzeczywistości opowiadają one o życiu w małym miasteczku i o sekretach skrywanych przez jego z pozoru zwykłych mieszkańców - mówił w jednym z wywiadów Kevin Williamson

Swoim pomysłem Williamson i Plec zainteresowali stację CW Television Network, która w lutym 2009 roku zdecydowała się wyprodukować odcinek pilotażowy serialu, a po jego pozytywnym przyjęciu już w maju tego samego roku podjęła decyzję o realizacji pierwszego, złożonego z 22 odcinków sezonu cyklu.

Pamiętniki wampirówPamiętniki wampirów Bohaterowie Vampire Diaries

Do głównych ról w "Pamiętnikach wampirów" zaangażowano atrakcyjnych, młodych, ale już doświadczonych aktorów. Nina Dobrev (w serialu wcielająca się w dwie role Eleny Gilbert i Katherine Price) miała już na swoim koncie udział w popularnym serialu "Degrassi: The Next Generation", Ian Somerhalder (Damon Salvatore) zagrał w kultowych "Lost - zagubionych", opowiadających o młodości Supermana "Tajemnicach Smalville" oraz kontrowersyjnym filmie Rogera Avary'ego "Żyć szybko, umierać młodo". Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej Ian Somerhalder pracował jako model reklamując m.in. kolekcje: Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Versace, Guess i Gucci. Posiadający polskie pochodzenie Paul Wesley (właściwie Paweł Tomasz Wasilewski), grający Stefana Savatore wystąpił wcześniej w serialach "OC. Życie na fali", "8 prostych zasad" i "Wolf Lake". W obsadzie serialu znaleźli się ponadto Steven R. McQueen, Sara Canning, Katerina Graham, Candice Accola, Zach Roerig , Michael Trevino, Kayla Ewell i Matthew Davis.

WYDANIE DVD

22 odcinki "Pamiętników wampirów" ukażą się w Polsce na DVD w dwóch częściach. Pierwszych 10 odcinków (na 2 płytach DVD) swoją premierę będzie miało 15 kwietnia . Kolejnych 12 odcinków (na 3 płytach DVD) do sprzedaży trafi 13 maja . Tego samego dnia na sklepowych półkach zadebiutuje także specjalne, 5-płytowe wydanie DVD wszystkich odcinków serialu. Do obu edycji w formie dodatku specjalnego dołączony zostanie audiobook powieści "Pamiętniki wampirów: Przebudzenie" - najlepiej sprzedającego się tomu wampirzej sagi autorstwa L.J. Smith.

W wydaniu nie zabraknie także ekskluzywnych dodatków specjalnych:

- Mystic Falls: Przeniesienie wiedzy o wampirach i doświadczeń z liceum ze stron książki na ekran

- Kiedy wampiry nie gryzą! : Popularność wampirów i fani, którzy je kochają

- Pamiętniki Wampirów: nowa rasa wampirów - wybór obsady

- Sceny dodatkowe

- Pamiętniki Wampirów: Wampiry 101 - zasady wampirów

- Komentarz twórców i reżysera do odcinka pilotowego

- Pamiętniki Wampirów: Ciemniejsza strona prawdy W sieci zdarzeń

- Drugie ugryzienie: Gagi z planu

- Audiobook najlepiej sprzedającej się powieści L.J. Smith Pamiętniki Wampirów: Przebudzenie

mat.prasowe

Jesteście zainteresowani?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.