Kotkowy kącik porad

Odpowiadamy na Wasze pytania :) olga_l
W tym roku nie idzie mi za dobrze z anglika i matematyki boje się przyznać do tego rodzicom, bo nie chce by było im przykro co mam robić?
embed

olcia7

wątek na forum

Witaj!

Stawiałabym na szczerość. Rozumiem że nie chcesz ich martwisz i pewnie obawiasz się ich reakcji. Jednak jeśli faktycznie masz kłopoty z tymi przedmiotami, to prędzej czy później to się wyda. Na pewno można temu wspólnie zaradzić. Może korepetycje rozwiązałyby problem? Nie czekaj, im dłużej zwlekasz, tym bardziej problem narasta. Na pewno gorzej będzie ich poinformować o złych ocenach na koniec semestru, kiedy nie maja pojęcia o tym, że gorzej sobie radzisz. Odwagi, razem na pewno znajdziecie rozwiązanie.

Pozdrawiam!

Mam problem zrobiłam 2 testy na depresje w internecie i wszystkie wyszły pozytywnie i kazały mi udać się do specjalisty, a ja nie wiem jak powiedzieć to rodzicom. Proszę pomóżcie.
embed

malinka08

wątek na forum

Witaj!

Depresja to nie chwilowa chandra czy zły humor, lecz poważna choroba. Trzeba wziąć pod uwagę, że internetowe testy to za mało, aby postawić sobie diagnozę. Właśnie dlatego po otrzymaniu wyniku pojawia się porada, aby udać się do specjalisty. Na pewno jednak nie możesz lekceważyć tego problemu. Jeśli zauważasz u siebie objawy, które wskazują na depresję i nie potrafisz sama sobie poradzić z obniżonym nastrojem, koniecznie zwróć się po pomoc. Porozmawiaj spokojnie z rodzicami, opowiedz co się dzieje, na pewno sami też zauważyli zmianę w Twoim zachowaniu. Spokojnie zastanowicie się, gdzie szukać specjalistycznej pomocy.

Pozdrawiam!

embed

olga_l

Jeśli coś Cię nurtuje, potrzebujesz pomocy - napisz na forum KLIK

Więcej o: