Fajna książka: Dziewczyny z Hex Hall

Lubisz czytać? Lubisz przenosić się do świata, w którym zapominasz o rzeczywistości? Książka Dziewczyny z Hex Hall to coś dla Ciebie!

Kilka dni temu, 8 września, w sklepach pojawiła się ciekawa książka dla młodzieży. "Dziewczyny z Hex Hall ", autorstwa Rachel Hawkins, to opowieść, która wciągnie Was w świat czarów, intryg, tajemnic i...pierwszych pocałunków.

O czym jest książka?

Zmiana szkoły zawsze oznacza sporą dawkę adrenaliny i dreszczyk emocji. Co jednak ma powiedzieć Sophie Mercer, która trafia do poprawczaka dla czarownic Hex Hall to miejsce skupiające elfy, wiedźmy, wampiry i istoty zmiennokształtne. Taki zestaw uczniów stanowi prawdziwą mieszankę wybuchową. Już w pierwszych dniach nauki Sophie zdąży zakochać się w największym szkolnym przystojniaku, zaprzyjaźnić z wampirzycą i narazić trzem wiedźmom. Co więcej, wkrótce okazuje się, że w prestiżowym internacie grasuje morderca. Od tej pory akcja nabiera tempa, a zagadka goni zagadkę. Główna bohaterka będzie musiała zmierzyć się z mrocznymi siłami i rodzinną klątwą. Czy magiczne zaklęcia pomogą, gdy znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie? Trzymająca w napięciu intryga, wartka akcja i znakomicie przedstawione sylwetki głównych bohaterów - to wszystko okraszone sporą dawką świetnego humoru. Ten zestaw funduje nam znakomitą zabawę aż do ostatniej strony. Po zakończeniu lektury pozostaje pewien niedosyt i pełne niecierpliwości oczekiwanie na kolejną część "Dziewczyn z Hex Hall".

Ktoś z Was czytał już "Dziewczyny z Hex Hall"?

Więcej o: