Kotkowy kącik porad

Odpowiadamy na Wasze pytania :) olga_l
Drogi kotku :) Od kilku dni coraz więcej jem . Pomimo , że zjadłam dużą porcję obiadu i czuję się najedzona i tak muszę jeszcze coś zjeść. Jestem bardzo zaskoczona faktem, że w tak krótkim czasie moja dieta tak drastycznie się zmieniła. Nie mam nadwagi i mało tyje. Czy coś nie tak z moim ciałem? Jak mogę zaradzić tak drastyczniej ilości jedzenia?
embed

pozytywna.ja

wątek na forum

Witaj!

Nasz apetyt nie jest sprawą stałą, czasem kilka dni niemal wcale nie myślimy o jedzeniu, a czasem przez parę dni ogarnia nas wilczy apetyt i bilans się wyrównuje. Jedz częściej, a mniejsze porcje, a jeśli masz ochotę na przekąskę, wybieraj te zdrowe, np. owoce, jogurty, świeże warzywa. Unikaj słodkich batonów, ciężkich ciast i chipsów. Jeśli po obfitym posiłku nadal czujesz głód, odczekaj chwilę zanim coś zjesz. Uczucie sytości przeważnie pojawia się po około dwudziestu minutach do pół godziny po posiłku. Nie zapominaj też o piciu wody. Najlepiej pić ją w małych ilościach, lecz często, jednak nie bezpośrednio podczas posiłku, gdyż woda rozrzedzając soki żołądkowe wydłuża proces trawienia.

Pozdrawiam!

Hej kotku!!!!!!! Ostatnio dziewczyny poruszyły temat menstruacji. Ja chciałabym już używać tamponów by się czuć komfortowo w szkole. Miesiączkuję już 7 miesięcy i mam w miarę regularne okresy . Tylko nie wiem jak mam powiedzieć mamie, że chcę ich już używać. Chcę żeby wiedziała, że noszę tampony, ale z drugiej strony bardzo się boję zapytać. Boję się, że mi odmówi a ja tak bardzo tego chcę. Używałam już różnych podpasek i nie czuję się komfortowo. Proszę pomóżcie tylko na was mogę liczyć .
PS Nie mam potrzeby iść do ginekologa tylko chcę używać tampony ;-P
embed

coca_cola

wątek na forum

Witaj!

Świat się zmienia w bardzo szybkim tempie, więc i w tej intymnej dziedzinie mamy postęp od czasu, w którym zmagały się z nią nasze mamy. Tampony zostały wymyślone po to, byśmy mogły być aktywne i swobodne także podczas miesiączki. Jeśli chcesz ich używać, doradzam szczerą rozmowę z mamą. Wiem, że czasem trudno się rozmawiać na tak intymne tematy, jednak warto się przełamać i porozmawiać jak kobieta z kobietą. Polecam też stronę internetową - KLIKNIJ - gdzie oprócz wielu przydatnych informacji, możesz też wypełnić ankietę i otrzymać zestaw dla nastolatek: darmowe próbki wraz z przydatną książeczką. Możesz także pokazać mamie stronę, albo książeczkę i pod tym pretekstem zacząć rozmowę. Powodzenia.

Pozdrawiam!

embed

olga_l

Jeśli coś Cię nurtuje, potrzebujesz pomocy - napisz na forum KLIK

Więcej o: