Kącik mola książkowego

Przeczytane, polecane! incorrigible

Mam teraz wakacje, czas na odpoczynek, relaks i różnego typu wyjazdy. Jedni wylegują się na plaży, inni uprawiają spory, a niektórzy czytają. Ja, jako przedstawicielka tej ostatniej grupy udałam się ostatnio do księgarni. Weszłam do działu z nowościami i jak to mam w zwyczaju na chybił trafił wybrałam jedną z książek. Padło na "Ostatnią Piosenkę". Jest to kolejna powieść Nicholasa Sparksa, autora takich książek jak "Jesienna Miłość" czy "Pamiętnik". Jako, że mam sentyment do tego pisarza, od razu po powrocie do domu zabrałam się za czytanie. Może zdjęcie Miley Cyrus na okładce jakoś mnie nie zachwyciło, ale wnętrze w zupełności zrekompensowało mi ów fotkę.

Tak, więc, o czym jest ta książka? Hmm zaczyna się dość typowo, zbuntowana nastolatka Ronnie razem z młodszym bratem wyjeżdża na całe wakacje do małego miasteczka, w którym mieszka jej ojciec. Jak łatwo się domyślić, nie jest z tego faktu zadowolona. Musi przecież opuścić tętniący życiem Nowy Jork, którego kluby są dla niej jak drugi dom, a w zamian zamieszkać z znienawidzonym ojcem. Jak w każdej "porządnej" książce tego typu nie zabraknie również wątku miłosnego. Dziewczyna już pierwszego dnia swojego pobytu spotyka Willa - sportowca, do którego wzdychają miejscowe nastolatki. Jednak nie wywiera on na niej dobrego wrażenia. Początkowo to lato zapowiadało się dla Ronnie jako jedno z najgorszych, ale wszystko stopniowo zmienia się od momentu napotkania żółwiego gniazda

Zabawna, wzruszająca, a także refleksyjna opowieść o nadziei, gniewie i drugich szansach. Nie sposób się nudzić czytając o kolejnych przygodach Ronnie, o jej aresztowaniu czy ślubie, który prawie został zrujnowany. Jednak jak to wszystko się skończy?

Jeżeli szukacie książki, od której nie sposób się oderwać, a przy tym można z niej coś wynieść, to "Ostatnia Piosenka" będzie dla Was strzałem w dziesiątkę.

embed

incorrigible

Jaką książkę polecacie na wakacje?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.