COOLturalna powtórka

Co znajdziemy na sklepowych półkach? Sprawdź!

KSIĄŻKI

Aleksandra Marinina, "Czarna Lista"

Głównym bohaterem jest - znany z innych powieści rosyjskiej mistrzyni kryminału - podpułkownik Stasow z Moskwy, spędzający urlop z córeczką nad Morzem Czarnym. W kurorcie odbywa się festiwal filmowy, który organizuje była żona Stasowa. Z rąk zabójcy kolejno giną gwiazdy pretendujące do wysokiej nagrody. Miejscowe władze nie życzą sobie żadnej pomocy z zewnątrz, Stasow napotyka mur niechęci i milczenia, a afera zatacza coraz szersze kręgi. Równocześnie moskiewski milicjant ma romans z petersburską literatką, która mieszka w tym samym pensjonacie. Była żona Stasowa zaciska zęby, a jego córeczka znajduje w pisarce wspaniałą przyjaciółkę. Funkcjonariusz moskiewskiej milicji jest zastraszany, ale z uporem bada zagadkową sprawę, wspomagany przez swą wakacyjną sympatię, biegłą w wymyślaniu kryminalnych intryg. - Wydawnictwo W.A.B.

Candace Bushnell, "Dzienniki Carrie"

Zanim została bohaterką Seksu w wielkim mieście, Carrie była zupełnie zwykłą nastolatką z zupełnie zwykłego amerykańskiego miasteczka. Czy to możliwe? Oczywiście że nie! Jej styl i uwielbienie dla najdziwniejszych butów vintage wzbudzały kontrowersje w całej szkole. Jej poczucie humoru i cięte dowcipy już wtedy wyróżniały ją z tłumu. No i oczywiście od zawsze miała niezwykłe przemyślenia na temat kobiet, mężczyzn i związków. Z naciskiem na związki, bo w ostatniej klasie liceum Carrie poznała pierwszą miłość swojego życia, Sebastiana Kydda. I cały jej świat wywrócił się do góry nogami. Chłopak kobieciarz, problemy z przyjaciółmi, szalona siostra i pierwsze próby pisarskie - tak kształtowała się Carrie, którą wszyscy znamy. - Wydawnictwo Znak

Melissa de la Cruz, "Maskarada. Błękitnokrwiści tom 2"

Wenecja. Miasto masek i złudzeń - miejsce historycznie związane z wampirami. To tutaj przyjeżdża Schuyler, by odszukać swego dziadka, Lawrence'a. Dziewczyna wierzy, że właśnie on będzie w stanie udzielić jej wyjaśnień na temat srebrnokrwistych, dzieci Lucyfera, mitycznych istot, które polują na młode wampiry. Ale miasto jest pełne ludzi, a Lawrence wcale nie chce być odnaleziony
W tym samym czasie na Manhattanie trwają przygotowania do legendarnego balu. Mimi Force, szkolna Angelina Jolie, niekwestionowana królowa Duchesne, ma w związku z uroczystością własne plany. Chce zorganizować prywatną imprezę, niezwykłe przyjęcie tylko dla wtajemniczonych - błękitnokrwistych. Zależy jej na tym tym bardziej, że w szkole pojawił się nowy uczeń - przystojny Kingsley Martin, facet, który nic sobie nie robi z zakazów starszyzny. Jednak nie chodzi tylko o niego. Brat Mimi, Jack, oddala się od siostry mimo starszych niż świat więzów przeznaczenia. Wszystkiemu winna jest Schuyler. Mimi zrobi wszystko, by zdyskredytować rywalkę!
Gdy ludzie wampiry się w podziemiach, do których nie dociera światło, trudno ocenić, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza mężczyźni, odziani w jednakowe smokingi, z twarzami zasłoniętymi przez podobne do siebie maski, mogą udawać, grać, kłamać
Drugi tom znakomitej serii Melissy de la Cruz, kontynuacja "Błękitnokrwistych". Kryminalna intryga połączona z niezwykłą mitologią i galeria zapadających w pamięć bohaterów. A wszystko to na tle kipiącego życiem Manhattanu, w dusznej atmosferze bezpardonowej walki o władzę wśród najbardziej rozrywanych celebrytów. - Wydawnictwo Jaguar

Aprilynne Pike, "Skrzydła Laurel"

Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niezwykła historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, kiedy na jej plecach pojawi się mały punkcik. Magiczny świat, znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła i dowie się rzeczy, które przyprawią ją o zawrót głowy. Co wybierze Laurel? Świat wróżek z magicznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy ludzki, poukładany świat i zawsze pomocnego Dawida? - Wydawnictwo Dolnośląskie

NOWOŚCI NA DVD

Artur i Zemsta Maltazara

Zbliża się koniec dziesiątej fazy księżyca i Artur przygotowuje się do ponownych odwiedzin krainy Minimków, w tym swojej ukochanej Selenii. Nagle mały pająk podrzuca do ręki chłopca ziarenko ryżu z napisem S.O.S. Nie ma wątpliwości - najwyższy czas udać się Minimkom na pomoc! Artur wyrusza w podróż do mikroskopijnego świata, ucieka przed wartownikami, stacza pojedynek za pojedynkiem z groźnymi szczurami, żabami i kosmatymi pająkami. Kiedy przybywa do wioski Minimków, okazuje się, że nikt z nich nie wzywał pomocy. Czyżby ktoś zastawił pułapkę na małego bohatera?

"9"

W postapokaliptycznej przyszłości pewnej grupie szmacianych laleczek grozi zagłada. Zrobią wszystko, aby uratować swoje życie. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, jest ich ostatnią nadzieją na przetrwanie. Na życie laleczek czyhają siejące zagładę, drapieżne kreatury nowego świata.

"Słoneczna Sonny"

Sonny Munroe (Demi Lovato - "Camp Rock", "Program ochrony księżniczek") nie oczekiwała od życia wiele. Była zwyczajną nastolatką z niewielkiego miasteczka w USA. Jednak los postanowił zrobić jej niespodziankę! Jej filmy, które umieszczała na swojej stronie internetowej, zostały zauważone przez hollywoodzkich producentów. Sonny staje przed szansą życia - dostaje rolę w swoim ulubionym programie dla nastolatków pt. "Z innej beczki".

"JONAS"

"Jonas" to historia trzech braci Lucas, którzy - podobnie jak w rzeczywistości - będąc gwiazdami, próbują prowadzić zwyczajne życie nastolatków. Nieprzewidywalne sytuacje, absurdalne zwroty akcji, mnóstwo zabawnych scen - po prostu życie młodych gwiazd.

"Randka z gwiazdą"

Film opowiada historię hollywoodzkiego gwiazdora muzyki pop, który zakochuje się w przypadkowo poznanej, zwykłej dziewczynie z małego miasteczka. Zdarzenie to wywraca do góry nogami jego ekstrawagancki świat, a on sam staje przed trudną decyzją - czy iść za głosem serca czy może zrobić to, co najlepsze dla jego błyskotliwej kariery.
Filmowa historia rozpoczyna się w momencie, gdy Jessica Olson (Campbell) wraz z rodziną postanawiają wybrać się na wycieczkę do babci do Los Angeles. Starsza siostra Jessici, Sara ma zamiar odnaleźć tam super gwiazdę muzyki pop Christophera Wilde'a (Knight), za którym szaleje. W przeciwieństwie do niej, Jessica jest bardziej zainteresowana atrakcjami turystycznymi miasta.

"Toy Story 2"

Podobnie jak w pierwszej części, akcja Toy Story 2 rozpoczyna się w domu Andy'ego. Chłopiec przypadkowo psuje ulubioną zabawkę - Chudego, który razem z nim miał pojechać na letni obóz kowbojski. Chłopiec wyjeżdża więc pozostawiając maskotkę na półce. Pod nieobecność Andy'ego kowboj trafia na wyprzedaż rzeczy używanych. Tam znajduje go handlarz zabawek, Al McWhiggin i włącza do zbioru przedmiotów związanych z serialem, w którym główną rolę gra Chudy. Cała kolekcja ma zostać wysłana do Muzeum Zabawek w Tokio. Buzz Astral razem z pozostałymi zabawkami wyruszają na pomoc przyjacielowi.

MUZYKA

Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka "CoMix"

1. Black & White

2. To jest komiks

3. Love is salvation

4. Wierzę w nas

5. Funk with U (feat. Nick Sinckler)

6. Emergency

7. Coś więcej

8. Part of it

9. Niewidzialna

10. Będzie jak ma być

"Książę Persji: Piaski Czasu" - ścieżka dźwiękowa

1. The Prince Of Persia - Harry Gregson-Williams 5:20

2. Raid On Alamut - Harry Gregson-Williams 6:32

3. Tamina Unveiled - Harry Gregson-Williams 2:34

4. The King And His Sons - Harry Gregson-Williams 2:59

5. Dastan And Tamina Escape - Harry Gregson-Williams 4:30

6. Journey Through The Desert - Harry Gregson-Williams 2:55

7. Ostrich Race - Harry Gregson-Williams 0:58

8. Running From Sheik Amar - Harry Gregson-Williams 3:27

9. Trusting Nizam - Harry Gregson-Williams 4:37

10. Visions Of Death - Harry Gregson-Williams 1:46

11. So, You're Going To Help Me? - Harry Gregson-Williams 2:20

12. The Oasis Ambush - Harry Gregson-Williams 1:54

13. Hassassin Attack - Harry Gregson-Williams 2:59

14. Return To Alamut - Harry Gregson-Williams 3:05

15. This Is No Ordinary Dagger - Harry Gregson-Williams 4:39

16. The Sand Glass Chamber - Harry Gregson-Williams 3:09

17. Sands Of Time - Harry Gregson-Williams 3:58

18. Destiny - Harry Gregson-Williams 3:38

19. I Remain - Alanis Morissette 4:57

Wypatrzyłeś coś w sklepie? Chcesz coś polecić innym? Pisz w komentarzach!

Przeczytaj także:

Kącik mola książkowego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.