Kożuchowska i Żmijewski stracą pracę w telewizji?!

Teatr albo seriale - aktorzy muszą wybrać.

Ministerstwo Kultury postanowiło zająć się aktorami, którzy występują zarówno w serialach jak i sztukach teatralnych. W ten sposób utrudniają funkcjonowanie teatrów, które muszą dostosowywać się do ich wolnych terminów. Kto może stracić na tych zmianach? Kożuchowska czy Szyc .

Kobieciarz, a może wreszcie dojrzały facet?Kobieciarz, a może wreszcie dojrzały facet? FORUM/Krzysztof Jarosz

Praca w teatrze jest dla każdego aktora wielkim wyzwaniem, ale niestety nie gwarantuje wielkich zarobków. Jak podaje "Super Express", najpopularniejsi aktorzy za jeden dzień gry na planie serialu dostają 8 tysięcy złotych. Tyle samo zarabiają za miesiąc pracy w teatrze!

Myślę, że aktor Teatru Narodowego nie powinien grać w serialu. Nie wyobrażam sobie, by np. Andrzej Seweryn nagle stał się serialową gwiazdą. Ale w przypadku innych teatrów, np. Polonii, to jest fantastyczne, serialowy aktor przyciąga na spektakle widzów - mówi "Super Expressowi" Mieczysław Hryniewicz  grający w serialu "Na Wspólnej"

Są tacy, którzy są zwolennikami nowelizacji tej ustawy, ale jednak większość osób ze środowiska aktorów jest przeciwna zmianom, które wymyśliło ministerstwo. Co myślicie na ten temat?

Szaza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.