Zaproś zapach!

Uwielbiamy otaczać się pięknymi zapachami. Wracając ze szkoły po ciężkim dniu, przyjemnie wtulić nos w pachnący ulubionym zapachem szalik. Wstępując do kwiaciarni, trudno oprzeć się pięknej woni kwiatów. Spacerując po lesie, aż chce się głębiej odetchnąć tą niepowtarzalną mieszaniną zapachów - drzew, zieleni, kwiatów i łąk...

Przyjemnie byłoby rozkoszować się nimi w swoim domu, prawda? Zaproś więc zapach...do domu! Albo przynajmniej do swojego pokoju. Wybór zapachu zależy oczywiście od Twoich upodobań i nastroju . A wybór jest ogromny. Są zwolenniczki słodkiej wanilii, świeżej cytryny, ożywczej zielonej herbaty, aż po ciężkie, orientalne zapachy.

Najprościej jest kupić jedno z gotowych "pachnideł" - z olejkiem, do umieszczania w gniazdkach elektrycznych, w sprayu lub w żelu. Takie preparaty zwykle pachną intensywnie, ale zazwyczaj jednak nieco sztucznie.

Jeśli potrzebujesz szybko wyczarować ładny zapach w pokoju, bo np. przychodzi bardzo oczekiwany gość ;), możesz rozpylić troszkę swoich ulubionych perfum na zasłonkach, poduszkach lub np. obiciu fotela.

Kolejny sposób na pachnący pokój to kadzidełka i świece zapachowe . Kadzidełka mają zazwyczaj "ciężkie" zapachy orientalne - pachną piżmem, magnolią, drzewem sandałowym. Świece natomiast pachną czym tylko sobie wymarzysz - od owocowych zapachów po bardzo "smakowite" nuty kawowe czy cynamonowe.

Drobiazgi <Br>
Nie za dużo i najlepiej, żeby kojarzyły się z wypoczynkiem i wygodą, np. poduchy, kapy i woreczki z ozdobnych tkanin. Na miejscu będą też świece, kadzidełka i bukiety kwiatów.
Drobiazgi
Nie za dużo i najlepiej, żeby kojarzyły się z wypoczynkiem i wygodą, np. poduchy, kapy i woreczki z ozdobnych tkanin. Na miejscu będą też świece, kadzidełka i bukiety kwiatów.
 

Możesz jednak wyczarować w swoim pokoju zapach używając naturalnych składników . To naprawdę proste. Potrzebne Ci będą naturalne olejki zapachowe, które możesz kupić w kwiaciarni, a czasem nawet w aptece. Olejki możesz też łączyć tworząc swoje niepowtarzalne, wyjątkowe kompozycje zapachowe. Olejki najintensywniej pachną rozgrzane, dlatego zaopatrz się w kominek zapachowy , nalej kilka kropelek olejku, zapal świeczkę i już możesz rozkoszować się rozkosznym aromatem.

Możesz też wykorzystać świąteczny sposób, czyli pomarańczę nakłutą powtykanymi w nią goździkami . Inny sposób to podgrzanie goździków na suchej patelni - cały dom wypełni się ich świeżym zapachem.

Co zrobić, by pięknie pachniało w naszych szafach i szufladach? Najprościej wrzucić do nich ulubione mydełko, lub skrawek materiału skropiony olejkiem lub perfumami. Ślicznie pachną, a przy okazji elegancko wyglądają w szafach woreczki z potpourri . Możesz taki woreczek wykonać sama (to naprawdę nic trudnego, gdy użyjesz wyobraźni, wstążek i koronek, możesz wyczarować małe cudeńka!), lub kupić gotowy i zawiesić w szafie lub wrzucić do szuflady. W takim przypadku najlepiej sprawdza się suszona lawenda - wszystkie Twoje ubrania przenikną tym cudownym zapachem.

Otocz się zapachami w domu - przekonasz się, że o wiele przyjemniej będzie przeczekać mroźny czas w oczekiwaniu na wiosenną eksplozję zapachów!

A jakie są Twoje ulubione zapachy? Jesteś zwolenniczką słodkiej wanilii czy świeżej pomarańczy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.