Jak dbać o cerę z problemami?

Cztery kroki do cery idealnej

Niewiele z nas może się pochwalić nieskazitelna cerą. Czasem, mimo, iż poświęcamy jej sporo czasu, i tak co chwilę płata nam niespodzianki, i walka z krostami, wypryskami i innymi niespodziankami zaczyna się od nowa. Niestety, to sprawka hormonów, i czasem, choć bardzo chcemy, nic się nie da zrobić, i godzinę przed randką walczymy z pryszczem na nosie. Mimo wszystko, nie można się poddawać i zaniedbywać, bo będzie znacznie gorzej. Dlatego - zrób co możesz, by Twoja twarz wyglądała OK .:)

1. Oczyszczaj - na dwa sposoby - po pierwsze pamiętaj o codziennym oczyszczaniu buzi z kurzu, potu - to znakomita pożywka dla bakterii! Używaj do mycia dobrego żelu antybakteryjnego lub mleczka do zmywania twarzy. Raczej unikaj mydła, które bardzo wysusza skórę, chyba, że masz bardzo tłustą cerę, wtedy raz na jakiś czas możesz umyć twarz mydłem, byle nie za często. Drugi rodzaj oczyszczania, to peelingi - mechaniczne, z drobinkami np. pestek brzoskwiń lub cukrowe lub enzymatyczne. Jeśli masz wrażliwą skórę, używaj tych drugich, gdyż peeling mechaniczny może bardzo podrażnić cerę. Jeśli masz duże problemy z cerą, dobrze jest wybrać się do kosmetyczki, na profesjonalne oczyszczanie skóry. Kosmetyczka doradzi też, jak dbać o skórę i jakie kosmetyki są dla Ciebie najlepsze.

2. Tonizuj - to drugi etap codziennej pielęgnacji - tonik odświeża i nawilża skórę twarzy, a przy tym przywraca jej naturalne pH i lekko dezynfekuje, hamując rozwój bakterii.

3. Nawilżaj - metodą prób i błędów dobierz najlepszy dla Twojej cery krem nawilżający, koniecznie do młodej skóry. Dobrze, gdy żel, krem i tonik są z jednej linii kosmetyków, wtedy ich działanie jest mocniejsze.

4. Odżywiaj - raz na jakiś czas staraj się odżywić skórę. Świetnym sposobem na to są maseczki. Możesz skorzystać z gotowych preparatów, albo pokusić się o własnoręczne przygotowanie maseczki. Do cery trądzikowej świetna jest maseczka drożdżowa - 1 łyżkę zwykłych drożdży spożywczych rozkrusz i wymieszaj z 2 łyżkami letniego mleka. Następnie kleistą papkę nałóż na twarz i poczekaj aż zastygnie. Potem dokładnie zmywamy twarz ciepłą wodą Taka domowa maseczka świetnie oczyszcza twarz oraz koi podrażnienia i stany zapalne.Możesz też skorzystać z wielu dostępnych jednorazowych maseczek, wypróbuj kilka różnych, w ten sposób znajdziesz najbardziej odpowiednią dla siebie.

Pamiętaj, że dobre efekty są widoczne tylko wtedy, gdy te czynności powtarzane są regularnie. Pamiętaj, aby codziennie zmyć makijaż, choćbyś nie wiem jak była zmęczona i myślała już tylko o ciepłym łóżeczku!

Więcej o: