Jak nie dać się jesiennej chandrze?

Za oknem leje, wieje, drzewa gubią liście, coraz dłuższe wieczory, a z wakacyjnej opalenizny niewiele zostało... Musisz się ciepło ubierać, wstawać bladym świtem do szkoły, w dodatku wciąż prześladuje Cię katar... W takich warunkach nietrudno popaść w zły nastrój... Kotek podpowie Ci, co robić by nie dać się jesiennej chandrze.
  • Zorganizuj z koleżankami babski wieczór urody - spotkajcie się u jednej z Was w domu, nałóżcie maseczki, odżywki, malujcie paznokcie, wymieniajcie się ciuszkami, opiniami o nowościach kosmetycznych i... świeżymi ploteczkami ;)
  • Zarządź wieczór dobroci dla siebie - wyłącz telefon, wskocz w wygodny dresik, zaparz owocowej herbatki i zaszyj się pod kocem z książką, dobrym filmem lub płytą - albo po prostu wyśpij się za wszystkie czasy - obudzisz się na pewno w lepszym humorze!
  • Ugotuj coś dobrego dla siebie i rodzinki albo, jeśli lubisz i umiesz, upiecz ciasto, najlepiej drożdżowe - zagniatanie ciasta rozluźnia mięśnie, a jego zapach działa kojąco na zmysły. Jeśli jednak jesteś kulinarnym antytalentem przyrządź prostą, ale pyszną sałatkę owocową - dostarczysz sobie sporą dawkę witamin, a jej smak przypomni Ci lato.
embed
  • Masz młodsze rodzeństwo? Super! Ty też przez chwilę bądź dzieckiem i beztrosko szalej z malcem - turlajcie się po podłodze, zagrajcie w Twistera lub Chińczyka, naśladujcie głosy zwierząt - maluch będzie zachwycony, a Tobie też udzieli się dziecięca radość życia!
  • Urządź sobie prywatne, domowe SPA - kup aromatyczny olejek lub płyn do kąpieli, zapachowe świeczki, nastaw relaksacyjną muzykę i daj się ponieść marzeniom. Po takim seansie na pewno poczujesz przypływ energii
  • Rusz się - basen, aerobik, siłownia - wybór należy do Ciebie. A jeśli nie chce Ci się wychodzić z domu, nastaw ulubioną płytę i ..."wyginaj ciało śmiało" - ruch stymuluje wydzielanie endorfiny, czyli hormonu szczęścia, więc przypływ dobrego humoru gwarantowany!

Jesteśmy ciekawi, jakie są Wasze sprawdzone sposoby na zły nastrój? Podzielcie się swoimi pomysłami.

Więcej o: