Biust tej nastolatki osiągnął rozmiar 100 GG i nie przestaje rosnąć. Gigantomastia niszczy jej życie

Rozmiar biustu 19-letniej Amandy z Manchesteru to 100GG. Jej piersi nadal nie przestają rosnąć. Brytyjka rozważa ich zmniejszenie.

Więcej aktualnych informacji z Polski i ze świata znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Julia Kamińska skrytykowana za pokazanie biustu w akcji "Dekolt dla Białorusi". Komentuje: Mam do tego prawo. To świadome zagranie

Brytyjski dziennik "Daily Mirror" opisał historię 19-latki z Manchesteru, która cierpi na nietypową przypadłość. Jej biust nie przestaje rosnąć. Piersi Amandy osiągnęły już rozmiar 100GG. Dziewczyna opowiedziała na łamach "Mirror", w jaki sposób wpływa to na jej życie.

Beata Kawka, Krzysztof StelmaszykCo dzisiaj robią i jak wyglądają aktorzy z "Samo życie"? Krzywkowska miała raka

Biust tej nastolatki osiągnął rozmiar 100 GG i nie przestaje rosnąć. "Gapią się na mnie i trąbią"

Amanda ma 19 lat i pochodzi z Manchesteru. Młoda kobieta od kilku zmaga się osobliwym problemem. Pomimo ogromnych rozmiarów, jej biust stale się powiększa. Już w wieku 14 lat dziewczyna nosiła miseczkę 85E. Brytyjka przyznaje, że w szkole musiała mierzyć się z nieprzyjemnymi plotkami.

W liceum krążyła plotka, że zrobiłam sobie piersi i wciąż jestem o nie wypytywana - wspomina.
 

Dużą trudnością jest również znalezienie odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Amanda musi poświęcić mnóstwo czasu i pieniędzy, aby znaleźć bieliznę, która będzie idealnie pasowała.

Nie ma dużej różnorodności większych rozmiarów staników - żali się na łamach "Daily Mirror".
 

Młoda kobieta zdradziła również, że jej biust jest powodem zaczepek ze strony mężczyzn.

Gapią się na mnie, kiedy idę do sklepu i trąbią, kiedy idę ulicą - wyznała.

Kamil Węgrzyn 'Ślub od pierwszego wejrzenia 5'"ŚOPW". Kamil wspomina rozstanie z Izą. Jego serce jest zajęte?

Amanda nie ukrywa, że jeśli piersi nie przestaną rosnąć, będzie zmuszona poddać się operacji zmniejszenia biustu. Tego typu zabiegi są w Wielkiej Brytanii refundowane, jeśli są ku temu wskazania. Konsekwencje zdrowotne, do których prowadzi zbyt duży rozmiar piersi, mogą być naprawdę poważne. I nie chodzi jedynie o otarcia ramion od wbijających się ramiączek bielizny. Młoda kobieta została dotknięta gigantomastią, zwaną inaczej przerostem piersi. Polega właśnie na takim rozroście tkanki gruczołowej i tłuszczowej, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Kobiety, które cierpią na to schorzenie, często musza poddać się inwazyjnej operacji, by uniknąć zdrowotnych konsekwencji. Tych, poza walorami estetycznymi, jest cała lista - nadmierne rozciągnięcie tkanki skórnej, przeciążenie kręgosłupa a w końcu urazy i zwyrodnienia, asymetria, duży ciężar, który ogranicza poruszanie się.

Więcej o: