Youtuberka Melanie Ham nie żyje. 36-latka zmarła na kilka dni przed rocznicą ślubu. Dokumentowała walkę z chorobą

Amerykańska gwiazda YouTube nie żyje. Melanie Ham zmarła w wieku 36 lat. Przyczyną śmierci był rak, a dokładniej mięsak zwany nabłonkowatym naczyniakomięsakotłuszczakiem, z którym kobieta walczyła.

Melanie Ham zmarła w wieku 36 lat. Kobieta dokumentowała na YouTubie walkę z rakiem, jednocześnie ucząc obserwatorów szydełkowania i robótek ręcznych. Youtuberka zmarła w otoczeniu rodziny i bliskich. 

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Więcej na temat gwiazd przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anita SokołowskaAnita Sokołowska świętuje 46. urodziny. Zobacz, jak się zmieniła

Youtuberka Melanie Ham nie żyje. Twórczyni odeszła w wieku 36 lat

O śmierci Melanie Ham poinformował jej mąż - Robert Ham, trzykrotny zdobywca nagrody Emmy za reżyserię krótkich filmów dokumentalnych. Wyznał, że zawsze była jego najlepszą przyjaciółką, idealną matką dwójki dzieci

Z ciężkim sercem i głębokim smutkiem dzielę się wiadomością o odejściu mojej słodkiej, niesamowitej, pięknej żony Melanie. Jeśli śledziłeś naszą podróż, jestem pewien, że podobnie jak my miałeś nadzieję, że pokona tę podstępną chorobę - napisał Robert Ham na Instagramie.

Mężczyzna wyznał, że w ciągu ostatnich miesięcy sytuacja zdrowotna Melanie znacznie się pogorszyła. Małżeństwo starało się zdobyć dla siebie jeszcze nieco czasu.

Jesteśmy wdzięczni, że dotrwaliśmy do tego momentu, przeżyliśmy razem święta i staraliśmy się, aby każda chwila się liczyła - dodał.

Jednocześnie Robert zaznaczył, że Melanie odeszła na dziewięć dni przed ich 16. rocznicą ślubu. Mąż youtuberki poprosił, by wznieść za nią toast burbonem - ulubionym alkoholem Melanie, którego odmawiała sobie podczas walki z rakiem. Opublikował także dramatyczne zdjęcie chorującej żony, na których widać jak bardzo kobieta cierpiała z powodu nowotworu. Jednocześnie poinformował obserwatorów Melanie, że to było życzeniem kobiety, by inni zobaczyli, z czym się mierzyła pod koniec życia.

 

Kim była Melanie Ham? Kobieta zgromadziła niemal milion obserwatorów na YouTubie

Melanie Ham była 36-letnią, amerykańską youtuberką. Zebrała grono 810 000 obserwatorów na YouTubie, na którym umieszczała samouczki pokazujące, jak robić na drutach, szydełkować czy szyć. Zaczęła również dzielić się swoją historią, w tym problemami zdrowotnymi spowodowanymi mięsakiem, zwanym nabłonkowatym naczyniakomięsakotłuszczakiem. Od momentu, gdy dowiedziała się o guzach, zaczęła dzielić się z fanami walką z nowotworem. Była matką dwójki dzieci.

 

Robert Ham poinformował, że jego żona pragnęła, by na pogrzebie wszyscy pojawili się w kolorowych ubraniach. Chciała też, by traktowano jej odejście jako "święto życia", a nie okazję do zadumy i smutku. 

Rafał Mroczek, Joanna SydorJoanna Sydor była gwiazdą "M jak miłość", a potem zniknęła. Jak dziś wygląda?

Więcej o: