Dokument o księżnej Dianie ujawnia mało znaną tragedię. Wydarzenie odcisnęło ogromne piętno na jej życiu

Wszyscy doskonale wiedzą, jak potoczyła się historia Diany. Nowy dokument, który ukazał się w sierpniu 2021 roku, ujawnia mniej znane, niezwykle bolesne fakty z dzieciństwa księżnej.

Więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo że od śmierci Diany Spencer minęło już niemal ćwierć wieku, jej historia cały czas porusza i fascynuje dziesiątki osób na całym świecie. Powstają kolejne produkcje ujawniające kulisy jej życia - jak choćby kultowy już serial "The Crown" czy zaplanowany na jesień tego roku film "Spencer" z Kristen Stewart. Większość z nich skupia się jednak na losach Lady Di po wkroczeniu w życie brytyjskiej rodziny królewskiej. Okazuje się jednak, że wiele ciężkich chwil Diana przeżyła już jako mała dziewczynka.

Zobacz wideo "Spencer". Zwiastun filmu

Księżna DianaŚmierć księżnej Diany do dziś budzi wątpliwości. Powstała masa teorii spiskowych

Dokument o Dianie ujawnia nieznaną tragedię z jej dzieciństwa

W sierpniu 2021 premierę miał kolejny odcinek serialu dokumentalnego PBS "In Their Own Words" poświęcony księżnej Walii. Jak podaje "The List", znalazły się w nim wywiady z ekspertami zajmującymi się rodziną królewską, a także osobami blisko związanymi ze zmarłą księżną. Głos zabrał m.in. słynny biograf Andrew Morton, autor głośnej książki "Diana: prawdziwa historia", która ukazała się jeszcze przed jej śmiercią. Morton podkreślił, że jedną z największych tragedii Spencer był bolesny rozwód jej rodziców, a także samotność, której doświadczyła w związku z tym wydarzeniem.

Pamiętała małżeństwo swoich rodziców jako bardzo nieszczęśliwe. Dużo krzyków, dużo awantur. Opowiedziała mi, że raz jej ojciec uderzył matkę - ujawnia Morton w dokumencie.

Rodzice Diany rozstali się, gdy miała ona zaledwie sześć lat. Rozwód sfinalizowano trzy lata później. Sąd orzekł na korzyść jej ojca, Johna Spencera i ustanowił, że to on zajmie się wychowywaniem dzieci. Matka Diany wyprowadziła się z domu i już nie wróciła, zostawiając ją i jej rodzeństwo.

Z kim spotykał się książę Karol? Wszystkie partnerki arystokratyKsiążę Karol był podrywaczem i łamaczem serc. Jedna kobieta wpadła w obłęd

Jednym z najwyraźniejszych wspomnień Diany jest odgłos kroków matki idącej przez dzieciniec przed ich domem, która pakuje walizki, wsiada do samochodu i odjeżdża. Była małą dziewczynką szukającą matki. Diana była bardzo dotknięta przez rozwód rodziców, czuła, że została porzucona przez matkę, a to była jedna z jej życiowych tragedii - dodał Morton.

Mimo że sąd pozostawił dzieci z Johnem Spencerem, ojciec Diany nie interesował się szczególnie opieką nad nimi, a wychowanie pozostawił licznym nianiom i guwernantkom. Księżna za swoją najbliższą rodzinę uważała przytulanki, a także liczne zwierzęta, które otrzymała. W okresie dzieciństwa Diana najbardziej związana czuła się ze swoim o trzy lata młodszym bratem, Charlsem. Spencer miała także dwie starsze siostry - Sarah i Jane.

Więcej o: