Edmund Janniger zniknął z polityki. Wiadomo, czym się teraz zajmuje. Pochwalił się nowym zdjęciem

Edmund Janniger lata temu dał się poznać jako bliski współpracownik Antoniego Macierewicza. Oto, co teraz dzieje się w życiu dawnego doradcy polityka.

Informacje na bieżącego tematy polityczne i społeczne znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Wielu osobom nie jest obca postać Edmunda Jannigera. Kilka lat temu w mediach było o nim głośno. Wszystko za sprawą jego działań zawodowych. Miał 20 lat, gdy w 2015 roku został doradcą szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Czym dziś zajmuje się Janniger?

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Rozenek przerabia zdjęcia, ale nie ona jedyna. Te gwiazdy pokochały Photoshopa: Woliński, Skrzynecka, Doda

Zobacz wideo Marta Manowska: Chcę żyć w kraju, w którym jest tolerancja. Jest oburzona słowami polityków
Zobacz wideo Radosław Majdan o PiS: Traktują wyborców jak matołów. Rozenek: Pysiu!

Edmund Janniger zasłynął jako współpracownik Antoniego Macierewicza. Co robi teraz?

Edmund Janniger długo nie cieszył się z tej odpowiedzialnej posady. Sprawował ją raptem dwa tygodnie. Ówczesny rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz, poinformował opinię publiczną w grudniu 2015 roku, że doradca Antoniego Macierewicz zrezygnował z pełnienia swojej funkcji i zdecydował się na wyjazd do USA. 

Od dłuższego czasu na temat Jannigera niewiele pisze się w mediach. Nie oznacza to jednak, że jest  całkowicie bierny. Jest aktywny w mediach społecznościowych, a na Twitterze co jakiś czas udostępnia kolejne posty dotyczące m.in. działalności politycznej rządu czy związane z tematyką narodową. 

Dzięki jego profilowi na Twitterze wiadomo również, że obecnie jest członkiem prezydium senatu Uniwersytetu Rutgersa. Przewodzi również International Security Forum. Niedawno natomiast miał okazję spotkać się z niemiecką dyplomatką Angelą Kane. 

Dobre spotkanie nt. obecnej sytuacji geopolitycznej z Angelą Kane, przewodniczącą rady Uniwersytetu Organizacji Narodów Zjednoczonych, wcześniej pełniła ona funkcję Komisarza ONZ ds. Rozbrojenia oraz Podsekretarza Generalnego ONZ ds. Zarządzania - pisał w opublikowanym tweecie. 

Zapozował też z nią do wspólnego zdjęcia. 

Katarzyna ZielińskaKatarzyna Zielińska miała depresję pocovidową

Co ciekawe na Twitterze Jannigera nadal widnieje informacja, że jest współpracownikiem Antoniego Macierewicza.

Edmund Janniger na TwitterzeEdmund Janniger na Twitterze Sccreen Edmund Janniger/Twitter

Więcej o: