Para youtuberów została aresztowana za straszenie dziecka "czarną twarzą": Tylko żartowaliśmy

Ahmed Hassan i jego żona Zainab prowadzą bardzo popularny egipski kanał na platformie YouTube. Nie sądzili, że jedno z nagrań wywoła ogromny skandal, który skieruje ich... za kratki.

Rodzinę Hassanów na YouTubie śledzi już niecałe osiem milionów widzów. Nic więc dziwnego, że internauci dokładnie prześwietlają wrzucane przez parę treści i szybko wyłapują wątpliwej jakości materiały. Aresztowanie z powodu głupiej zabawy miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku - warto jednak zwrócić uwagę na tę sprawę, aby wiedzieć, czego NIE powinno się robić.

Ola z 'The Happy Family' boi się zemsty pielęgniarekPorodowy dramat youtuberki i zemsta położnych za prawdę o szpitalnych praktykach?

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek chce mieć kolejne dziecko? "Mój Radosław ma swoje plany"

Para podzieliła się "zabawą" w straszenie córki. Skończyli w areszcie

Hassanowie wymyślili w ich mniemaniu śmieszną zabawę. Zainab pomalowała twarz czarną farbą i założyła perukę z jasnymi włosami. W takim przebraniu pokazała się swojej rocznej córeczce. Dziecko wyraźnie się przestraszyło, zaczęło płakać, a w jej oczach widać przerażenie. Całą sytuację obejrzało ponad pięć milionów widzów - tak, pomysłowi rodzice pochwalili się zabawą w materiale, który wylądował na YouTubie. Na reakcję nie musieli długo czekać. Od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy zwracających uwagę na bezmyślność i głupotę Hassanów. Sprawa przybrała bardzo poważny obrót - do drzwi pary następnego dnia zapukała policja, a youtuberzy zostali aresztowani za znęcanie się nad dzieckiem.

Młoda mama postawiła dziecięce łóżeczko w szafieMłoda mama postawiła dziecięce łóżeczko... w szafie. Post wywołał lawinę krytyki

Tłumaczenie rodziców sprawiło, że opadły nam ręce

Para składając wyjaśniła, że nie ma złych intencji, a całe przedstawienie miało na celu jedynie zażartowanie z córki. "Tylko żartowaliśmy" - miały paść słowa. Ani policji ani internautów to jednak nie przekonało. Sprawa została zgłoszona do Krajowej Rady ds. Dzieciństwa i Macierzyństwa (NCCM). Parze postawiono zarzuty znęcania się nad dzieckiem przed kamerą oraz czerpania korzyści z jego traumy. Zgodnie z obowiązującym w Egipcie prawem Hassanom groziło więzienie i grzywna w wysokości ponad 24 tysięcy funtów brytyjskich. Sprawa cały czas jest w toku. Nam cały czas trudno uwierzyć, że widząc reakcję własnej córki trudno jest zauważyć, że "zabawa" wcale nie sprawia jej radości, a staje się koszmarem.

Więcej o: