Agnieszka Włodarczyk przytula kota. Fanka: To niebezpieczne w ciąży. Dosadna odpowiedź aktorki

Agnieszka Włodarczyk dodała na Instagramie zdjęcie, na którym przytula swojego kota. Jedna z internautek podzieliła się swoją obawą, że to może być niebezpieczne dla kobiety w ciąży. Na jej komentarz odpisała aktorka.

Agnieszka Włodarczyk już niedługo powita na świecie swoje pierwsze dziecko. Razem z partnerem, Robertem Karasiem, dość długo wiadomość o ciąży aktorki utrzymywali w tajemnicy. Dopiero, gdy zdecydowali się na powrót do kraju po kilku miesiącach pobytu w Indonezji, podzielili się radosną nowiną. Włodarczyk od tego momentu chętnie relacjonuje, jak się czuje. Tym razem zmieniła jednak temat i na Instagramie skupiła się na swoim kocie.

Zobacz wideo Baby boom

Agnieszka Włodarczyk pozuje z kotem. Fanka się o nią niepokoi

Włodarczyk na zdjęciach przytula pupila. Podzieliła się także swoimi uczuciami, jakie żywi wobec niego. Opowiedziała też o jego problemach:

Agnieszka Włodarczyk i Robert KaraśAgnieszka Włodarczyk wygadała się i zdradziła płeć dziecka?

Bywa, że jest ciężko, kiedy leje gdzie popadnie, mimo, że ma czyste kuwety. Tak, dla króla jedna na dole, druga na górze. (...) Ostatnio Bronuś ma też problemy z nerkami więc dochodzi jeżdżenie na kroplówki. Tak, zwierze to nie zabawka, tylko ogromna odpowiedzialność. Ale wiecie co? On mi daje tyle miłości, radości i ciepła, że nie zamieniłabym go na żadnego innego - napisała.
 

Zapytała się też obserwatorów, co bardziej wolą: koty czy psy. Ci chętnie podzielili się swoimi refleksjami i wyborami. Jednak wśród nich znalazła się internautka, która wyraziła niepokój tym, że spodziewająca się dziecka Agnieszka Włodarczyk ma tak bliski kontakt ze zwierzęciem:

My też mamy Maine Coona i kocham całym sercem. Pani Agnieszko, też jestem w ciąży i czy rozmawiała pani z lekarzem na temat zagrożenia toksoplazmozą? Bo moja ciocia tak mnie nastraszyła, że to niebezpieczne w ciąży mieć kota... Ale czytałam, że to jakieś głupoty... - zwróciła się do aktorki.
Nie mogę czytać tych bzdur. Sorry - ta odpisała dosadnie.

Agnieszka WłodarczykAgnieszka Włodarczyk źle znosi ciążę w Polsce: W zasadzie niczego mi nie wolno

Wyjaśnijmy, że toksoplazmoza to powszechna pasożytnicza choroba zakaźna występująca na całym świecie. Jest ona związana z kocim organizmem. Sama zabawa ze zwierzakiem nie jest niebezpieczna, zarażenie może nastąpić po kontakcie z jego odchodami. Jednak specjaliści podkreślają, że kot nie stanowi zagrożenia dla kobiet w ciąży, jeśli ta będzie przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Więcej o: