Małgorzata Godlewska zaprezentowała pieśń warszawskich Powstańców. Reakcja Internautów zadziwia: Dziękujemy!

Małgorzata Godlewska zaskoczyła swoich fanów. Pokazała nagranie z pieśnią warszawskich Powstańców. Takiej formy nikt się jednak nie spodziewał.

Małgorzata Godlewska od kilku dni "groziła", że na jej instagramowym profilu pojawi się specjalny post z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Fani błagali, żeby nie szargała pamięci Powstańców. I stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Małgorzata Godlewska opublikowała nagranie na Instagramie i na YouTubie, ale... w oryginalnym, historycznym wykonaniu.

Małgorzata Godlewska pokazuje pieśń "Warszawskie Dzieci" z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

Małgorzata Godlewska kilka dni temu dodała pierwszy z całej serii wpisów na Instagramie, w którym zapowiadał, że na 1 sierpnia ma przygotowaną specjalną rzecz. Na zdjęciu pozowała w powstańczym hełmie z biało-czerwoną przepaską i w koszulce z symbolem Polski Walczącej na piersiach. Post wywołał ogromne emocje. Tak duże, że poproszono o interwencję władze państwowe.

Małgorzata Godlewska zapowiada wpis w dzień rocznicy Powstania WarszawskiegoMałgorzata Godlewska zapowiada wpis w dzień rocznicy Powstania Warszawskiego Fot. Małgorzata Godlewska - Instagram

W kolejnych dniach Małgorzata Godlewska ponawiała swoje zapowiedzi i za każdym razem spotykała się z coraz większą krytyką. Aż w końcu nadszedł 1 sierpnia, 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, zaś celebrytka opublikowała to, co zapowiadała: pieśń warszawskich Powstańców pt. "Warszawskie Dzieci". Jednak forma zaskoczyła wszystkich:

 

Historyczne ujęcia Powstania Warszawskiego i oryginalne nagranie pieśni połączono z krótką, pisaną lekcją historii. Przyznajemy, my również się tego nie spodziewaliśmy i naprawdę baliśmy się, że Małgorzata Godlewska zbezcześci pamięć Powstańców. Wszyscy przecież pamiętamy, jak "wykonywała" razem z siostrą hymn państwowy.

Tym razem komentarze internautów są jednoznaczne. Godlewska zyskała w oczach internautów.

Tym filmem pokazałaś, że nie należy oceniać z góry nikogo.
Dziękujemy, że nie śpiewałaś!
I co, głupio wam? Czekaliście, aż sama zaśpiewa, żeby móc jej dowalić, a tu co - szok, nie? Polecam za wcześnie nie oceniać.
Tym filmem podbudowałaś mój szacunek do ciebie, każdy, kto pamięta o historii i przypomina o niej innym zasługuje na szacunek
Już się bałam, że "zaśpiewasz"...
Gosia, ukłony! Pokazałaś klasę!
Zbieram szczękę z podłogi. Wspaniale, Pani Małgorzato!

Przychodzi nam to z trudem, ale... szanujemy ten ruch. Mimo że nie jesteśmy zwolennikami "edukowania" przez kontrowersję, to naprawdę dobrze, że jedna z sióstr Godlewskich nie zdecydowała się zaśpiewać pieśni tak ważnej dla Polaków.

A jak wyglądało Powstanie Warszawskie? Warto wiedzieć, żeby wszyscy pamiętali o 63 dniach walki o wolność:

Zobacz wideo