Małgorzata Godlewska zaprezentowała pieśń warszawskich Powstańców. Reakcja Internautów zadziwia: Dziękujemy!

Małgorzata Godlewska zaskoczyła swoich fanów. Pokazała nagranie z pieśnią warszawskich Powstańców. Takiej formy nikt się jednak nie spodziewał.

Małgorzata Godlewska od kilku dni "groziła", że na jej instagramowym profilu pojawi się specjalny post z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Fani błagali, żeby nie szargała pamięci Powstańców. I stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Małgorzata Godlewska opublikowała nagranie na Instagramie i na YouTubie, ale... w oryginalnym, historycznym wykonaniu.

Małgorzata Godlewska pokazuje pieśń "Warszawskie Dzieci" z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

Małgorzata Godlewska kilka dni temu dodała pierwszy z całej serii wpisów na Instagramie, w którym zapowiadał, że na 1 sierpnia ma przygotowaną specjalną rzecz. Na zdjęciu pozowała w powstańczym hełmie z biało-czerwoną przepaską i w koszulce z symbolem Polski Walczącej na piersiach. Post wywołał ogromne emocje. Tak duże, że poproszono o interwencję władze państwowe.

Małgorzata Godlewska zapowiada wpis w dzień rocznicy Powstania WarszawskiegoMałgorzata Godlewska zapowiada wpis w dzień rocznicy Powstania Warszawskiego Fot. Małgorzata Godlewska - Instagram

W kolejnych dniach Małgorzata Godlewska ponawiała swoje zapowiedzi i za każdym razem spotykała się z coraz większą krytyką. Aż w końcu nadszedł 1 sierpnia, 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, zaś celebrytka opublikowała to, co zapowiadała: pieśń warszawskich Powstańców pt. "Warszawskie Dzieci". Jednak forma zaskoczyła wszystkich:

 

Historyczne ujęcia Powstania Warszawskiego i oryginalne nagranie pieśni połączono z krótką, pisaną lekcją historii. Przyznajemy, my również się tego nie spodziewaliśmy i naprawdę baliśmy się, że Małgorzata Godlewska zbezcześci pamięć Powstańców. Wszyscy przecież pamiętamy, jak "wykonywała" razem z siostrą hymn państwowy.

Tym razem komentarze internautów są jednoznaczne. Godlewska zyskała w oczach internautów.

Tym filmem pokazałaś, że nie należy oceniać z góry nikogo.
Dziękujemy, że nie śpiewałaś!
I co, głupio wam? Czekaliście, aż sama zaśpiewa, żeby móc jej dowalić, a tu co - szok, nie? Polecam za wcześnie nie oceniać.
Tym filmem podbudowałaś mój szacunek do ciebie, każdy, kto pamięta o historii i przypomina o niej innym zasługuje na szacunek
Już się bałam, że "zaśpiewasz"...
Gosia, ukłony! Pokazałaś klasę!
Zbieram szczękę z podłogi. Wspaniale, Pani Małgorzato!

Przychodzi nam to z trudem, ale... szanujemy ten ruch. Mimo że nie jesteśmy zwolennikami "edukowania" przez kontrowersję, to naprawdę dobrze, że jedna z sióstr Godlewskich nie zdecydowała się zaśpiewać pieśni tak ważnej dla Polaków.

A jak wyglądało Powstanie Warszawskie? Warto wiedzieć, żeby wszyscy pamiętali o 63 dniach walki o wolność:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (31)
Małgorzata Godlewska pokazała pieśń warszawskich Powstańców. Fani zdumieni: "Dziękujemy!"
Zaloguj się
 • Gość: Czy

  Oceniono 45 razy 37

  Kolejna urwa. Kiedy w końcu skończy się promowanie głupich ludzi.

 • Gość: Bławatek

  Oceniono 36 razy 28

  Jeśli nie podoba się komuś że znak Polski Walczącej jest na tle flagi LGTB, albo ma warkoczyk kobiecy, niech zdejmie ten znak z z ubrań kiboli, kominiarek i kastetów. Lewica zaczęła go używać dopiero wtedy jak prawica go zbeszcześciła. Dwie dekady temu nikomu by do głowy nie przysżło ze można założyć powstańczą opaskę. Jest ustawa o mundurach. Nie można sobie zakładać czego sie chce na siebie.
  Są trzy stadia pamięci wojennej.

  Etap pierwszy. Po wojnie wszyscy chcieli zapomnieć o powstaniu, łącznie z powstańcami. W latach 70tych gdy kręcono Kolumbów mieszkańcy krzyczeli do aktorów żeby spieprzali. Tak jak krzyczeli do żołnierzy po przegranym powstaniu. Później kolejny etap martyrologia, piekło wojny akcentowane. I następny cyrk polityczny współczesny. To samo było z rosyjską defiladą na Kremlu ( do lat 70tych jej nie było). To samo było z pamięcią Holocaustu wypartą na początku przez Żydów.

 • Gość: Jacek

  Oceniono 18 razy 16

  O matko, co za glonojad! Pasuje do powiedzenia "Przykleiło się goowno do okrętu i krzyczy płyniemy "...

 • kralik111

  Oceniono 18 razy 14

  Po pierwsze, jak mozna pokazac piesn, tumany z plotka i co to jest za odstraszajace, czlekoksztaltne monstrum w helmie na obrzydliwym lbie?

 • Gość: godz.

  Oceniono 13 razy 11

  kreatura i karykatura. Wszystkiego.

 • a.k.traper

  Oceniono 11 razy 11

  Nie wiem kto to ale fotka w tym hełmie i kotwicą na koszulce okropna.

 • Gość: Akwarium

  Oceniono 8 razy 6

  Kto pisze te peany dla fizycznego i umysłowego glonojada?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX