Maciej Zień zaprojektował suknię ślubną Anny Lewandowskiej. Teraz ujawnił, jakie miała wymagania. "Efekt nie jest ten sam"

Maciej Zień był autorem sukni ślubnej Anny Lewandowskiej. Uroczystość miała miejsce ponad pięć lat temu, lecz dopiero dziś projektant ujawnił, jak wyglądała współpraca ze sportsmenką.

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski stanęli na ślubnym kobiercu 22 czerwca 2013 roku. Uroczystość odbyła się w kościele św. Anny w Serocku. Na weselu bawiło się ponad 250 gości, a zabawa trwała aż dwa dni. Było naprawdę hucznie. Według tabloidu „Bild” ceremonia kosztowała około 250 tysięcy euro, a bezpieczeństwa gości strzegli wynajęci przez parę ochroniarze.

Na tę szczególną okazję Anna Lewandowska wybrała kreację od Macieja Zienia. To właśnie on odpowiedzialny jest za projekt sukni ślubnej, uszytej z jedwabnej organzy z tkaniną satynową. 

Zobacz wideo

Maciej Zień ujawnia kulisy współpracy z Anną Lewandowską

Kreacja ślubna Lewandowskiej zbierała wówczas masę komplementów. Teraz, po pięciu latach od czasu ceremonii, Maciej Zień w "Fashion Magazine" opowiedział o tym, jak wspomina współpracę z Anią. Okazuje się, że suknia, którą w dniu ślubu miała na sobie Lewandowska, nie była dokładnie tym, co zaprojektował Zień. Lewandowska postanowiła kreację lekko zmodyfikować. 

To wzór sukni, który indywidualnie dopasowuje do klientek. To był punkt wyjścia, efekt nie jest ten sam. Ania życzyła sobie odkrytych pleców. Podczas pierwszych przymiarek wymyślaliśmy dodatkowe halki - wyznał Maciej.

Co ciekawe, Zień wyznał również, że kreacja Anny Lewandowskiej do dziś jest jedną z najlepiej sprzedających się sukien ślubnych jego projektu.

Przypomnijmy również, że w tej samej sukni Monika Olejnik pojawiła się na okładce magazynu "Uroda Życia".

DH

Więcej o: